Imreh László újabb érme a veterán vb-n!

nov 15, 2025 | Hírek, Kiemelt hírek

Imreh László pénteken a párbajtőrcsapattal nyert bronzérmet, szombaton pedig a tőrözők mezőnyében nyert egy remek ezüstöt a bahreini veterán világbajnokságon! Gratulálunk! 

Harmadik érmét is megszerezte a magyar küldöttség a bahreini veterán világbajnokságon.  Ezzel teljes lett az éremgyűjtemény, mivel Bárdi Róbert aranya és a férfi párbajtőrcsapat bronza után, Imreh László az ezüstérmet is megszerezte! 

Tette ezt úgy a veszprémiek örökifjúja a +70-es kategóriában, hogy az előző napot párbajtőrrel a kezében vívta végig, szombaton pedig a tőrözők mezőnyében lett második! A tudás, az erő és a technika mellett a szívre is szükség lehetett, mivel Laci bátyánk kétszer is minimális különbséggel bizonyult jobbnak a döntőig vezető úton. 

Imreh László akcióban! Fotók: Bizzi Team

A nap másik fegyvernemében nyolcaddöntős helyezéseket szereztek női párbajtőrözőink. Az eddigi magyar szereplés kimagasló, és ne feledjük: még a felénél sem tart a veterán világbajnokság… Hajrá, magyarok!

Eredmények. Veterán világbajnokság, Manáma. 

Férfi tőr egyéni, +70, 33 induló. Végeredmény: 1. Paul Wedge (brit), 2. Imreh László, 3. Graham Paul (brit) és Henri Darricau (amerikai). Döntő: Imreh-Wedge 4:10.

Sztárok a páston

Kapcsolódó hírek

Muhari Eszter újabb remek ezüstje!

A budapesti Westend GP után Muhari Eszter a medellini párbajtőr Grand Prix-n is nagyszerű ezüstérmet nyert, kimagasló vívással! A férfiaknál Koch Máté lett hatodik, neki is gratulálunk!

Női párbajtőr GP: háromból három!

A medellini párbajtőr Grand Prix-n három magyar vívó indult, és mindhárman bejutottak  64-es főtáblára. Muhari Eszter kiemeltként, Büki Lili és Nagy Blanka a selejtezőket követően

Négyen a legjobb 64-ben

Tették a dolgukat legjobbjaink a kolumbiai férfi párbajtőr Grand Prix selejtezőjében! A kiemelt Nagy Dávid és Koch Máté mellett Andrásfi Tibor és Kovács Gergely is simán bejutott a főtáblára.

Medellinben a párbajtőrözők

Tíz magyar párbajtőröző lép pástra a világ túloldalán – a kolumbiai Medellinben rendeznek Grand Prix-versenyt ezen a hétvégén. Siklósi Gergely kihagyja ezt az állomást, többi klasszisunk ott lesz a mezőnyben. 

Országos Diákolimpia és Sulivívó találkozó Felhívás!

Tisztelt Egyesületek! Ezúton szeretnénk tájékoztatni mindenkit, hogy a mai nappal elérhetőek a 2026. június 11-13. között megrendezésre kerülő Országos Diákolimpia versenykiírásai a honlapunkon és a Magyar Diáksport Szövetség honlapján is. Felhívjuk a figyelmet arra,...

Élő eredmények

Közelgő események