Öt újonccal itt az Eb-csapat!

máj 28, 2026 | Hírek, Kiemelt hírek

A legfontosabb napirendi pontja a szövetség csütörtöki elnökségi ülésének a júniusi Európa-bajnokságon induló magyar válogatott összetételének kijelölése volt. Megtörtént! 

Az elmúlt évekkel ellentétben, ezúttal szinte teljes egyetértésben, és konszenzus mellett szavazta meg az elnökség Boczkó Gábor szövetségi kapitány előterjesztését, melyet a vezetőedzők jelölése, majd a szakmai testület javaslata alapján tett meg. Ennek alapján egyhangúlag döntött a Csampa Zsolt elnök vezette testület a névsorról. 

A magyar válogatott az Európa-bajnokságon a sok klasszis mellett öt újoncot avat! Férfi kardban Dallos Benedek, női kardban Spiesz Anna, női párbajtőrben Borsody Emma, női tőrben pedig Papp Jázmin és Kollár Anna először indul majd felnőtt világversenyen, gratulálunk, és sok sikert kívánunk! Az Európa-bajnokságot június 16. és 21. között rendezik, a Párizs déli agglomerációjában található Antonyban. A felkészülés hétvégén kezdődik, igyekszünk mindenről beszámolni, hajrá, magyarok!

További információ, hogy ismét a válogatott keret tagja lett két klasszisunk, Márton Anna és Kun Anna. A kardozó Anna hosszú-hosszú sérüléssorozata végén jár reményei és reményeink szerint, de az Európa- és a világbajnoki felkészülésben már segíti a válogatottat, és ősztől a versenyeken, a páston is láthatjuk. A párbajtőröző Anna másfajta kálvárián ment keresztül, az sem lehetett könnyű… Két év után vk-főtáblával tért vissza, és reméljük, ez csak a kezdet! Mindkettejüknek jó egészséget és sok sikert kívánunk!

Az Antonyban (június 16-21.) rendezendő Európa-bajnokságon induló magyar válogatott. Férfiak. Kard: Rabb Krisztián (Vasas), Szilágyi Áron (Vasas), Szatmári András (MTK), Dallos Benedek (Vasas). Párbajtőr: Nagy Dávid (Vasas), Koch Máté (Vasas), Andrásfi Tibor (BVSC), Siklósi Gergely (Honvéd). Tőr: Szemes Gergő (FTC), Dósa Dániel (Törekvés), Tóth Gergely (FTC), Mihályi Andor (Ludovika). 

Nők. Kard: Battai Sugár (DEAC), Spiesz Anna (Vasas), Szűcs Luca (BVSC), Pusztai Liza (BVSC). Párbajtőr: Muhari Eszter (Tatabánya), Büki Lili (Tatabánya), Borsody Emma (MTK), Nagy Blanka (Debreceni SI). Tőr: Pásztor Flóra (Törekvés), Kondricz Kata (Honvéd), Papp Jázmin (FTC), Lupkovics Dóra (Honvéd, csak egyéni), Kollár Anna (Törekvés, csak csapat). 

Sztárok a páston

Kapcsolódó hírek

Három helyezés a nyitónapon

A franciaországi Európa-bajnokság nyitónapján női kardban Szűcs Luca ötödik, Battai Sugár nyolcadik lett, férfi párbajtőrben Andrásfi Tibor végzett a hatodik helyen, gratulálunk! 

Kockák, Ant(h)ony-k, Eb-érmek

Érdekes helyszínen rendezik az idei Európa-bajnokságot. Egy 60 ezres kisváros, a Párizstól délre fekvő Antony ad otthont a versenyeknek. Ezzel, persze, keddtől senki sem törődik majd, elvégre a férfi párbajtőzők és a női kardozók versenyével kezdődik az Eb, hajrá, magyarok!

Boczkó Gábor: Három csapatéremnek nagyon örülnék

Elutazott a magyar vívóválogatott első csoportja – a férfi párbajtőrözők és a női kardozók – Antony-ba, a franciaországi Európa-bajnokság színhelyére. A kedden kezdődő esemény előtt Boczkó Gábor szövetségi kapitánnyal beszélgettünk.

„Kicsik” és „Nagyok”

A Diákolimpián találkozhattak a kicsik a nagyokkal! Az Európa-bajnokságra induló felnőtt válogatott a Hungexpón tartotta fotózását, legjobbjaink autogramot adtak a fiataloknak, és közös felvételek is készültek. 

Szolnoki vívók köszöntése

A 80 éves Kapitány Istvánt, továbbá Bali Istvánt és Nagy Imrét köszöntötte Szolnokon Csampa Zsolt, a Magyar Vívó Szövetség elnöke. 

Élő eredmények

Közelgő események