Kadet arany Segoviából

jan 11, 2026 | Hírek, Kiemelt hírek

Aranyérmet nyert a Bácskay Kincső, Decsi Linda, Komjáthy Boglárka, Rácz Brigitta összeállítású női kardcsapat a segoviai kadet európai körversenyen, gratulálunk! A férfiak a negyedik helyen zártak.

A szombat azzal zárult a Madrid melletti Segoviában, hogy a kadet kard egyéni európai körverseny női dobogójára kizárólag olasz vívó állt, három tehetségünk pedig az 5-8. hely valamelyikén végzett. A csapatversenyben viszont fordult a kocka! Itt a Bácskay Kincső, Decsi Linda, Komjáthy Boglárka, Rácz Brigitta összeállítású válogatott ünnepelhetett, miután magabiztosan, 45:39-re legyőzte a fináléban az egyéni alapján favoritnak tekinthető olaszokat. Kocsis Zsolt válogatott edző csapata igazán sokra hivatott, ezt ismét igazolta, és remélhetőleg a bő egy hónap múlva, Tbilisziben sorra kerülő korosztályos Európa-bajnokságon sem lesz ez másként. 

Rácz Brigitta, Decsi Linda, Kocsis Zsolt válogatott edző, Komjáthy Boglárka, Bácskay Kincső.

A Fodor Bendegúz, Godó Vilmos, Koszta-Ajvász Imre, Radácsi Patrik összeállítású férfi kvartett a negyedik helyen végzett, itt az olaszok házidöntőt vívhattak volna, ha nem lép vissza az első csapatuk…

Eredmények. Kadet kardcsapat európai körverseny, Segovia. Férfiak, 25 induló. A legjobb 16 közé jutásért: Magyarország 2-Spanyolország 5 45:23.

Nyolcaddöntő: Magyarország-Törökország 3 45:19, Magyarország 2-Törökország 5 45:30.

Negyeddöntő: Magyarország-Szingapúr 45:40, Magyarország 2-Olaszország 35:45.

Elődöntő: Magyarország-Olaszország 2 43:45.

A 3. helyért: Magyarország-Törökország 38:45.

Végeredmény: 1. Olaszország 2, 2. Olaszország, 3. Törökország, 4. Magyarország (Fodor Bendegúz, Godó Vilmos, Koszta-Ajvász Imre, Radácsi Patrik), …8. Magyarország 2 (Boday Domonkos, Farsang Lóránt, Garcia-Megyesi Javier, Révész Bence).  

Nők, 21 induló. Nyolcaddöntő: Magyarország-Törökország 4 45:15.

Negyeddöntő: Magyarország-Franciaország 45:21.

Elődöntő: Magyarország-Törökország 45:39.

Döntő: Magyarország-Olaszország 45:39.

Végeredmény: 1. Magyarország (Bácskay Kincső, Decsi Linda, Komjáthy Boglárka, Rácz Brigitta, válogatott edző: Kocsis Zsolt, edzők: Kocsis Zsolt, Riba Ferenc, KVSE Team), 2. Olaszország, 3. Törökország. 

Sztárok a páston

Kapcsolódó hírek

Szezonvégi hajrá, tőr GP-vel

Utolsó előtti hétvégéjéhez érkezik a 2025/26-os világkupaszezon. Pétektől vasárnapig a tőrözők záróversenye, a sanghaji Grand Prix következik – tizenkét magyarral. 

Muhari Eszter újabb remek ezüstje!

A budapesti Westend GP után Muhari Eszter a medellini párbajtőr Grand Prix-n is nagyszerű ezüstérmet nyert, kimagasló vívással! A férfiaknál Koch Máté lett hatodik, neki is gratulálunk!

Női párbajtőr GP: háromból három!

A medellini párbajtőr Grand Prix-n három magyar vívó indult, és mindhárman bejutottak  64-es főtáblára. Muhari Eszter kiemeltként, Büki Lili és Nagy Blanka a selejtezőket követően

Négyen a legjobb 64-ben

Tették a dolgukat legjobbjaink a kolumbiai férfi párbajtőr Grand Prix selejtezőjében! A kiemelt Nagy Dávid és Koch Máté mellett Andrásfi Tibor és Kovács Gergely is simán bejutott a főtáblára.

Medellinben a párbajtőrözők

Tíz magyar párbajtőröző lép pástra a világ túloldalán – a kolumbiai Medellinben rendeznek Grand Prix-versenyt ezen a hétvégén. Siklósi Gergely kihagyja ezt az állomást, többi klasszisunk ott lesz a mezőnyben. 

Élő eredmények

Közelgő események