Kardcsapat: női bronz, férfi negyedik hely Algírban

nov 12, 2023 | Hírek, Kiemelt hírek

Világbajnok csapataink megtették, amit meg kellett tenniük. A hölgyeknek jár a nagy gratuláció, bronzérmesek lettek, míg a férfiak negyedikként végeztek, gyakorlatilag zsebben a párizsi, olimpiai repülőjegyek!

Világbajnok kardcsapataink első fellépésére került sor Algírban, a szezonnyitó Világkupa-versenyen. A végeredmény egy női bronz, és egy férfi negyedik hely lett. Ennek okán természetesen lelkendezni nem kell, ám elégedetten lehet konstatálni azt, ami történt. A matematikai olimpiai kvótához még közelebb került mindkét válogatott, a csúcsformát pedig természetesen Párizsra kell majd élesíteni…

Büszke négyes büszke hármasa: Pusztai Liza, Szűcs Luca, Katona Renáta, Battai Sugár.

Kezdjük a nap történéseit a hölgyekkel, az időrend, az udvariasság és az eredményesség okán egyaránt. Azt azért tudni kell, hogy kétszeres világbajnok csapatunk legjobb Világkupa-eredménye az előző szezonban egy negyedik hely volt. Algírban a nyolcért Kína volt az ellenfele a Battai Sugár, Katona Renáta, Pusztai Liza, Szűcs Luca összeállítású válogatottnak. Rögzítsük az egyéni világranglistán elfoglalt helyeit az ázsiaiaknak: 14, 16, 58. A magyaroké: 24, 25, 69. Úgyhogy okkal nyilatkozta Gárdos Gábor válogatott edző, hogy nem lesz ez egyszerű, de fiatal klasszisaink ismét igazolták: együtt könnyebb, mint egyedül… 45:40-re nyertünk, és jöhetett az Egyesült Államok elleni negyeddöntő. Ha már az előbb leírtuk, tegyük azt most is. Ellenfeleink egyéni helyezési száma a világranglistán: 9, 10, 28… De ez sem számított… Battai Sugi ugyanis valami egészen fantasztikusat nyújtott, és +17-es indexszel járult hozzá a 45:41-es győzelemhez. 

Battai Sugi káprázatos vívása kellett a négy közé jutáshoz.

Az elődöntő nem sikerült a későbbi aranyérmes Korea ellen (27:45), a milánói vb-n fontosabb volt a győzelem ellenük a verseny ugyanezen szakaszában… A bronz viszont összejött, a nagyon erős, Olga Harlannal felálló ukránokat sikerült megverni, ezúttal egységesen remek teljesítménnyel, 45:39-re. Miként fentebb jeleztük, ez a bronz jobb eredmény, mint az előző idény során bármelyik Vk-zárás, ráadásul azt is jelenti, hogy lassan a “matek” alapján sem lehet elvenni a párizsi repülőjegyet a magyar csapattól. 

Világbajnokaink ezúttal negyedikként zártak.

Utóbbi félmondatot elmondhatjuk a férfiakról, még akkor is, ha nyilván ezt a negyedik helyet nem pályájuk csúcsaként emlegeti majd Decsi Tamás, Gémesi Csanád, Szatmári András, Szilágyi Áron összeállítású válogatottunk. Ne feledjük, nem fiatal csapatról beszélünk, a csúcsformát klasszisainknak messze nem mostanra kell időzíteniük… Azért az elődöntőig kétséget kizáró úton jutottak el. Törökországot 45:28-ra, Iránt végig vezetve 45.40-re verték Áronék. A négy között a feltörekvő amerikai csapat kicsit meglepte a mieinket (29:45), aztán a bronzért az örök rivális olaszok ezúttal jobbnak bizonyultak (33:45). Ám ismételjük meg: a csúcsforma majd a nyár végén lesz szükséges, a párizsi repjegy pedig ezzel majdnem zsebben…

Eredmények. Férfi kardcsapat Világkupa, Algír, 22 induló. Nyolcaddöntő: Magyarország-Törökország 45:28 (Szilágyi +7, Gémesi +6, Szatmári +4).

Negyeddöntő: Magyarország-Irán 45:40 (Gémesi +7, Szatmári +2, Szilágyi -4).

Elődöntő: Magyarország-Egyesült Államok 29:45 (Gémesi -3, Szilágyi -4, Szatmári -9).

A 3. helyért: Magyarország-Olaszország 33:45 (Szilágyi -1, Gémesi -3, Szatmári -8).

Végeredmény: 1. Egyesült Államok, 2. Korea, 3. Olaszország, 4. Magyarország (Decsi Tamás, Gémesi Csanád, Szatmári András, Szilágyi Áron).

Női kardcsapat Világkupa, Algír, 20 induló. Nyolcaddöntő: Magyarország-Kína 45:40 (Szűcs +5, Battai +3, Pusztai -3).

Negyeddöntő: Magyarország-Egyesült Államok 45:41 (Battai +17, Szűcs -1, Pusztai -12).

Elődöntő: Magyarország-Korea 27:45 (Pusztai -4, Katona -4, Battai -4, Szűcs -6).

A 3. helyért: Magyarország-Ukrajna 45:39 (Battai +4, Pusztai +2, Szűcs 0).

Végeredmény: 1. Korea, 2. Franciaország, 3. Magyarország (Battai Sugár, Katona Renáta, Pusztai Liza, Szűcs Luca, válogatott edző: Gárdos Gábor, edzők: Dávid László, Boros György, Sárközi Gergely, Ravasz Etele, Bódy István, Bódy Benjámin).

Sztárok a páston

Kapcsolódó hírek

Elhunyt Takács Antal 

Életének 82. évében, súlyos betegség után elhunyt Takács Antal, a nyolcvanas évek egyik legkiválóbb tőr és párbajtőredzője, aki később három évtizedet dolgozott Németországban, majd utolsó éveit is munkával, az UTE öttusa-szakosztályában töltötte.

95 éves Bárány Árpád!

95. születésnapját ünnepli június 24-én Bárány Árpád, a magyar vívás legidősebb élő olimpiai bajnoka. Olimpiai és világbajnok párbajtőrözőnknek nagyon boldog születésnapot kívánunk – irány a 100!

Anna aranyai, Liliána bronzai!

Az évad kerekesszékes utánpótlás (U23) világbajnokságát, a Földközi-tenger legforgalmasabb kikötővárosában, a törökországi Mersinben rendezték, ahonnan versenyzőink két arany- és két bronzéremmel tértek haza.

Boczkó Gábor: Félig tele a pohár

Egy arany-, egy ezüst és két bronzéremmel, további nyolc egyéni helyezéssel (5-8. helyek) zárult Antonyban az Európa-bajnokság, ezzel a magyar válogatott az éremtáblázat harmadik helyén végzett, gratulálunk!

Ezüst a végére, szép volt, lányok!

Nagyszerű ezüstéremmel ért véget a franciaországi Európa-bajnokság. A Borsody Emma, Büki Lili, Muhari Eszter, Nagy Blanka összeállítású női párbajtőrcsapat az oroszokat és az olaszokat legyőzve végzett a második helyen, a férfi tőrözők ötödikek lettek!

Élő eredmények

Közelgő események