Munkatársunk helyszíni jelentése:
Az antalyai kadet Európa-bajnokság zárónapján sem maradtunk érem nélkül! Mi több, érmek születtek. A legjobb szereplést a női párbajtőrözők hozták, akik a gyengébben sikerült egyéni verseny után igazolták, hogy sokkal többre képesek. A Horváth Lotti, Rónaszéki Izabella, Szilárd Anna, Terhes Hanna összeállítású válogatott éppen a rosszabb egyéni miatt nagyon nehéz ágat kapott. Már a nyolcért is az erősnek számító románokkal vívtak, de esélyt sem hagytak keleti szomszédainknak (45:26). A negyeddöntőben a második kiemelt lengyelek következtek, és az előzőnél szorosabb volt a meccs, de a 45:40-es győzelemhez nem férhetett kétség. Az elődöntőben az olaszok következtek, akiktől az előző napon mindhárom fegyvernemben vereséget szenvedtünk. Most eljött az első visszavágás-visszaszúrás ideje, a hölgyek ugyanis végig vezetve, remek vívással nyertek 45:30-ra. A fináléban Ukrajna következett, itt viszont valahogy semmi nem jött össze. Gyakorlatilag az elődöntő ellentettjét hozta a meccs, amelyet 45:26-ra nyert a rivális, ám az ezüstérem ezúttal valóban szépen csillogott.

Így látta ezt Bakodi Róbert válogatott edző is: “Az előzmények után, és itt az egyéni versenyre gondolok, kifejezetten értékesnek tartom ezt a második helyezést. Ráadásul nagyon nehéz águnk volt, és a lányok a döntőig nagyszerűen vívtak. Természetesen mindannyian szerettük volna, ha az ukrán meccs jobban alakul, de hangsúlyozom, büszkék lehetünk a lányokra!”
És büszkék lehetünk a férfi tőrözőkre is. A fegyvernem ugyanis Kosztolányi Hunor egyéni aranyérme után újabb medált, bronzot szereztek. A négy közé jutáshoz kétség sem férhetett, Belgium (45:19) és Ausztria (45:23) semmiféle akadályt nem jelentett a Bodor Áron, Grósz Roland, Kosztolányi Hunor, Rózsa Csanád összeállítású együttesnek. Az elődöntőben Franciaország következett, és sokáig fej fej mellett haladt a két rivális. A befejezés azonban nem sikerült, 40:45 lett a vége, így a bronzmeccs következhetett Nagy-Britannia ellen. Le a kalappal az újdonsült Európa-bajnok előtt, Hunor a halványabb előző meccse után húzta a csapatot, és a végig stabil Áronnal karöltve 45:41-es sikert követően ünnepelhetett a válogatott – teljes joggal. Bakó Tamás válogatott edző így foglalta össze a napot:

“A nap előtt abban bíztam, hogy összejön az érem. Megvallom azt is, hogy úgy gondoltam, van esélyünk a franciák ellen a döntőbe jutásra. Nem múlott sokon, viszont az nagyon értékes, hogy ezt követően összeszedtük magunkat, és egy nehéz mérkőzésen sikerült megvernünk a briteket. Összességében nagyon szépen szerepeltünk, két éremmel megyünk haza!”

A kardcsapat hozta azt, amiben bízni lehetett, még akkor is, ha furcsa lehet ez egy ötödik helyezést követően. A helyzet ugyanis az, hogy – bármilyen meglepő mindez egy “öreg” kardozó számára – a britek nyolcaddöntős legyőzése után (45:32), a négy közé jutásért Törökország számított ellenünk a favoritnak. Sajnos, a házigazdák érvényesítették is a papírformát egy 45:33-mal, ezt követően viszont jól sikerültek a helyosztók. Németországot 45:39-re, majd Görögországot 45:44-re verte a Godó Vilmos, Koszta-Ajvász Imre, Módos Ferenc, Molnár Milán összetételű kvartett, amely így az ötödik helyen végzett.
A kadetok ezzel befejezték, a mérleg kifejezetten jónak mondható, 2 arany-, 3 ezüst- és 3 bronzérem, csütörtöktől a juniorok következnek, hajrá, magyarok!
Kadet Európa-bajnokság, Antalya.
Női párbajtőrcsapat, 19 induló. Nyolcaddöntő: Magyarország-Románia 45:26 (Horváth +12, Szilárd +6, Terhes +1).
Negyeddöntő: Magyarország-Lengyelország 45:40 (Terhes +2, Szilárd +2, Horváth +1).
Elődöntő: Magyarország-Olaszország 45:30 (Horváth +9, Terhes +5, Szilárd +4, Rónaszéki -3).
Döntő: Magyarország-Ukrajna 26:45 (Rónaszéki -2, Szilárd -5, Horváth -12).
Végeredmény: 1. Ukrajna, 2. Magyarország (Horváth Lotti, Rónaszéki Izabella, Szilárd Anna, Terhes Hanna, válogatott edző: Bakodi Róbert, edzők: Kovács Attila, Fridvalszky Ádám, Diera Ferenc, Patócs Béla), 3. Csehország.
Férfi tőrcsapat, 18 induló. Nyolcaddöntő: Magyarország-Belgium 45:19 (Grósz +14, Bodor +10, Rózsa +5, Kosztolányi -3).
Negyeddöntő: Magyarország-Ausztria 45:23 (Kosztolányi +12, Grósz +6, Bodor +4).
Elődöntő: Magyarország-Franciaország 40:45 (Bodor +2, Grósz -2, Kosztolányi -5).
A 3. helyért: Magyarország-Nagy-Britannia 45:41 (Kosztolányi +10, Bodor +2, Rózsa -3, Grósz -5).
Végeredmény: 1. Olaszország, 2. Franciaország, 3. Magyarország (Bodor Áron, Grósz Roland, Kosztolányi Hunor, Rózsa Csanád, válogatott edző: Bakó Tamás, edzők: Mazza Lorenzo, Babos Péter, Kessler Zoltán, Kiss Tibor).
Férfi kardcsapat, 15 induló. Nyolcaddöntő: Magyarország-Nagy-Britannia 45:32 (Godó +7, Módos +7, Molnár -1).
Negyeddöntő: Magyarország-Törökország 33:45 (Molnár -1, Módos -4, Godó -7).
Az 5-8. helyért: Magyarország-Németország 45:39 (Godó +11, Módos +4, Molnár -9).
Az 5. helyért: Magyarország-Görögország 45:44 (Godó +4, Koszta-Ajvász -1, Módos -2).
Végeredmény: 1. Törökország, 2. Olaszország, 3. Franciaország, …5. Magyarország (Godó Vilmos, Koszta-Ajvász Imre, Módos Ferenc, Molnár Milán).