Kósa Miklós lett november utánpótlás-edzője 

dec 19, 2024 | Hírek, Kiemelt hírek

Többször is jelölték idén a díjra, végül novemberi teljesítményéért kapta azt meg. Kósa Miklós lett a hónap utánpótlás-edzője az utanpotlassport.hu által szervezett választáson.

A Magyar Edzők Társasága, a Porsche Hungária és az utanpotlassport.hu által szervezett választáson már harmadik éve választják meg minden hónapban a legjobb utánpótlásedzőt, majd az esztendő elején az év korosztályos trénerét is megjelölik. Korábban több vívóedző is megkapta az elismerést, melynek során három jelöltből választja ki a grémium az általuk legjobbnak tartottat. Kósa Miklóst a nápolyi kadet és junior Eb-n nyújtott “tarolásáért”, majd a rijádi kadet és junior vb-n Csonka Dorottya aranyérme okán is “háromban volt”, de akkor nem sikerült az élen végeznie. 

Szász Emese, Kósa Miklós, Spiesz Anna. Fotó: utanpotlassport.hu

Most viszont igen. Bruckner Gábor ügyvezető-főszerkesztő hirdette ki csütörtökön a végeredményt a Magyar Sport Házában: novemberben a Vasas kardedzője nyerte el a megtisztelő címet. Junior korú tanítványa, Spiesz Anna ugyanis tagja volt a felnőtt Világkupát nyerő női kardcsapatnak Oranban. Mi több, nem csupán tagja volt, hanem kifejezetten jó vívással segítette az aranyhoz a válogatottat. 

Az eseményen ott volt a Vasas szakosztályelnöke, az olimpiai bajnok Szász Emese, valamint a már említett tanítvány, Spiesz Anna. Mindhárom érintettnek bőven akad még feladata ezen a hétvégén: Anna egyéniben és csapatban indul az ob-n, Emese a vasárnapi csapatversenyen erősíti a piros-kékeket visszatérésével, Miklós pedig számos tanítványát igyekszik további, minél szebb eredményekhez segíteni. 

Sztárok a páston

Kapcsolódó hírek

Esélyesek sikere junior tőrben

Tőrben is előválogatót rendeztek vasárnap a junioroknak a Honvéd vívótermében. A korábbi válogatottak győztek, a férfiaknál Zsögön Andor (Budakalász), a nőknél Kollár Anna (Törekvés) lett az aranyérmes, gratulálunk!

Vasasos aranyak junior kardban

A férfiaknál Farsang Bernát, a nőknél Csonka Dorottya nyerte a több meglepetést is hozó junior kard előválogatót, egyben Magyarkupa-fordulót az UTE vívótermében, gratulálunk!

Fióna hozta a magyar aranyat

A nőknél Grósz Fióna (Honvéd), a férfiaknál a horvát Derezic nyerte a tőrözők kadet Magyarkupa-fordulóját, egyben előválogatóját, gratulálunk!

TF-es és kertvárosi arany

A kadet kardozók Magyarkupa-fordulójában, egyben előválogatóján a férfiaknál a TFSE-s Tarpataky-Hary Botond, a nőknél a kertvárosi Szepesi Emília győzött, gratulálunk!

Itt az új FIE-naptár!

Hivatalossá vált a Nemzetközi Vívó Szövetség versenynaptára a 2026/27-es szezonra! A leglényegesebb változás, hogy gyakorlatilag nincs változás… Haza versenyeink száma viszont eggyel tovább nőtt!

Élő eredmények

Közelgő események