Krisztián és Liza: mint az ifi olimpián

jan 27, 2024 | Hírek, Kiemelt hírek

2018-ban, Buenos Aires-ben, Pusztai Liza és Rabb Krisztián nyerte kardban az ifi olimpiát, szombaton pedig az Mk-fordulóban, U23-as európai körversenyen győztek Budapesten.

A hazai válogatás mellett az U23-as európai ranglistába is beszámított a szombati kardverseny, melyet a Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban rendeztek. A férfiaknál kifejettem combos, “európai középmezőny” jött össze a románok csaknem legjobbjaival, és jó pár kellemetlen olasszal. A nőknél már nagyobb volt a magyar fölény, köszönhetően annak, hogy négy világbajnokunk is pástra lépett, míg a férfiaknál egy sem.

Ott volt viszont a 2018-as ifi olimpiai bajnok Rabb Krisztián, aki most már, 22 esztendősen felnőtt sikerekben gondolkozik, és lépett is egyet ismét ebbe az irányba. Somlai Béla vasasos tanítványa a döntőben a román válogatott Ursachit verte magabiztosan, 15:10-re, és ezzel megnyerte a versenyt. A dobogó harmadik fokára ugyancsak két fiatal magyar, Vigh Benedek és Horváth Gergő állhatott. 

A nőknél, ahogy annak rendje és módja – világbajnokaink domináltak. Méghozzá teljes mértékben. A táblán ugyanis csak a végjátékban kerültek egymással szembe, így a négy aranyérmes állhatott dobogóra. A versenyt végül éppen a 2018-as ifi olimpia másik győztese, a BVSC-s Pusztai Liza nyerte. Ravasz Etele tanítványa a döntőben klubtársát, Szűcs Lucát győzte le 15:13-ra, míg a két harmadik Battai Sugár és Katona Renáta lett. 

Eredmények. Férfi kard egyéni Magyar Kupa, egyben U23-as európai körverseny, Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnok, 80 induló. Végeredmény: 1. Rabb Krisztián (Vasas, edző: Somlai Béla), 2. Paul Ursachi (román), 3. Vigh Benedek (Vasas) és Horváth Gergő (Honvéd), 5. Leonardo Tocci (olasz), 6. Lorenzo Ottaviani (olasz), 7. Tóth Bertalan (TFSE), 8. Pápai Roland (UTE). A döntőben: Rabb-Ursachi 15:10.

Női kard egyéni Magyar Kupa, egyben U23-as európai körverseny, Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnok, 48 induló. Végeredmény: 1. Pusztai Liza (BVSC, edző: Ravasz Etele), 2. Szűcs Luca (BVSC), 3. Battai Sugár (DEAC) és Katona Renáta (Vasas), 5. Keszei Kira (Honvéd), 6. Benedetta Fusetti (olasz), 7. Masa Csenge (Törökbálint), 8. Kovács Zsanett (Törökbálint). A döntőben: Pusztai-Szűcs 15:13.

Sztárok a páston

Kapcsolódó hírek

Medellinben a párbajtőrözők

Tíz magyar párbajtőröző lép pástra a világ túloldalán – a kolumbiai Medellinben rendeznek Grand Prix-versenyt ezen a hétvégén. Siklósi Gergely kihagyja ezt az állomást, többi klasszisunk ott lesz a mezőnyben. 

Országos Diákolimpia és Sulivívó találkozó Felhívás!

Tisztelt Egyesületek! Ezúton szeretnénk tájékoztatni mindenkit, hogy a mai nappal elérhetőek a 2026. június 11-13. között megrendezésre kerülő Országos Diákolimpia versenykiírásai a honlapunkon és a Magyar Diáksport Szövetség honlapján is. Felhívjuk a figyelmet arra,...

Marosi József temetése

Tőrben és párbajtőrben egyaránt olimpiai érmes klasszisunk, Marosi József temetése május 14-én lesz.

Értékes ötödik helyek, kis szépséghibával

Mindkét tőrcsapatunk az ötödik helyen végzett az isztambuli világkupa-versenyen. Maga az eredmény nagyon értékes, ugyanakkor a hölgyek nagy esélyt szalasztottak el a negyeddöntőben.

Incshon: nincs érem, Anna nyolcaddöntős

Spiesz Anna szerepelt a legjobban a magyarok közül a koreai kard Grand Prix-n. A Vasas vívója nyolcaddöntőig jutott, Szűcs Luca és Rabb Krisztián a 32-ben búcsúzott. 

Élő eredmények

Közelgő események