“Ez a dokumentumfilm nem elsősorban a világbajnok sportolóról, hanem Gémesi Csanádról, az emberről szól. Akinek az életútja, a családhoz, a sporthoz való hozzáállása példa lehet mindenki számára” – mondta Gémesi Gergő, a “Küzdelem a végsőkig” című, 57 perces dokumentumfilm alkotója. A vezetéknév azonossága nem a véletlen műve, Gergő, aki videós projektekben dolgozik, Csanád unokatestvére. A film ugyanakkor korántsem “családi vállalkozás”, a Voila Pictures mutatja be, méghozzá kedden, 19 órakor, a Gödöllői Városi Filmszínházban. Aki jegyet szeretne vásárolni akár erre, akár a következő, már lekötött három gödöllői vetítésre, annak nagyon kell igyekeznie, talán még a negyedik előadásra kaphat belépőt, mivel abból már több mint 700 elkelt.

Gémesi Gergő elmondta, hogy a tokiói bronzérem után vetődött fel az ötlete a filmnek, melyet nagyjából másfél évig forgattak, és ezt követték az utómunkálatok. Hangsúlyozta, hogy nem a júliusban megszerzett, milánói világbajnoki cím szerepel a fókuszban, hanem Gémesi Csanád. A 37 éves kardozó hitvallása, hétköznapjai, a vívással kapcsolatos érzelmei, gondolatai és munkája. Figyeltek arra is, hogy a közelgő olimpiai felkészülést semmiben se hátráltassa az alkotás, ezért került a bemutató márciusra, elvégre Csanád ettől kezdve kizárólag Párizsra szeretne koncentrálni.
A tervekben szerepel több, további vetítés is egyéb helyszíneken, ezekről most folynak a tárgyalások, de ez függ részben attól, hogy milyen lesz a fogadtatása a “Küzdelem a végsőkig”-nek. Tervezik a netes streaming elérését is, ám ez több tényező miatt belátható időn belül nem várható.
Végezetül feltettük azt a kényesnek szánt kérdést, hogy nem tartanak-e a készítők attól, hogy lesznek majd olyanok, akik “utánlövésnek” érzik a filmet a Szilágyi Áronról szóló, Egy Mindenkiért című alkotás után. Gémesi Gergő tökéletes választ adott: “Éppen ellenkezőleg, a kettő erősíti egymást. Bizonyítja, hogy két, teljesen eltérő egyéniség járhatja a maga útját úgy, hogy azzal példát mutat a sporttársadalom és környezete számára. Mert Szilágyi Áron és Gémesi Csanád egyaránt ilyen ember.”