A közepes versenyzői létszámot felvonultató – a paralimpia utáni első Vk-versenyen 8 magyar vívó indult. A paralimpiai csapatból csak Hajmási Éva utazott el Pisába. A nyitónapon Gergely István férfi tőr B kategóriában szerzett 6. helyet. A nyolcaddöntőben a fiatal újoncot, Böhm Bendegúzt búcsúztatta, aki 11. lett a versenyben. Az A kategóriás versenyen debütáló László Bence a 23. helyen végzett.

Hajmási Éva újabb Vk-aranyérmet tehet a vitrinébe.
Másnap, a női tőr A kategóriában is hasonló helyzet állt elő. Hajmási Éva és Nádasdy Anna a negyeddöntőben összekerült, Évi győzelme után Anna a 6. helyen végzett. Az elődöntőben Évi simán hozta a paralimpiai bronzérmes spanyol Rodriguez ellen 15:4-re a mérkőzését, majd a döntőben a hongkongi Yu Chui Yee ellen nyert 15:9-re, és lett aranyérmes. A harmadik napon, női kard A kategóriában Hajmási Éva az 5., Nádasdy Anna a 7. helyen zárt. A férfi párbajtőr A kategóriás versenyen Göttlinger Dániel a 15., a B kategóriások között Gergely István a 13., Böhm Bendegúz a 16. helyet szerezte meg.
Részletes eredmények itt: https://engarde-service.com/tournament/federscherma/pisa2024

Szekeres Pál (jobbról a harmadik) az elnökségével. Újabb négy évig vezetheti a nemzetközi kerekesszékes vívást.
A verseny másnapján, ugyancsak Pisában Szekeres Pált választotta újra elnökévé a WAS kerekesszékes vívásért felelős végrehajtó bizottsága, ezzel 2028-ig biztosan ő marad a testület elnöke. Az olimpiai bronzérmes és háromszoros paralimpiai bajnok sportvezető mellett – amerikai színekben – egy másik magyar származású szakember, Gabrielle Sabharwal (születési nevén Tábori Gabriella) is erősíti az elnökséget, mint az amerikai régió fejlesztéséért felelős bizottsági tag. „Az elmúlt időszakban befejezett közös munka elismerése az újraválasztásom. Köszönöm ezt a munkát az versenyzőknek, stábtagoknak, minden munkatársunknak. Hálás vagyok a családomnak is a támogatásáért” – írta hivatalos oldalán Szekeres Pál.

