A Magyar Örökség díjat a Magyarországért Alapítvány kuratóriuma hozta létre, nem sokkal a rendszerváltozás után, 1995-ben. A díj azon magyar intézményeknek, csoportoknak adható, akik tevékenységükkel hozzájárultak a magyar kultúra, gazdaság, sport, tudomány, azaz a magyar társadalom erkölcsi, szellemi felemeléséhez. Ezek együttesen alkotják a magyarság „láthatatlan szellemi múzeumát”.

Pézsa Tibor az ünnepségen Márton Annával és Szatmári Andrással.
Szombat délelőtt a Ráday Ház dísztermében kapták meg az elismerést az érintettek. Közte Pézsa Tibor, olimpiai és világbajnok kardozó, aki pályafutása után edzőként is a legmagasabb szinten tanította és tanítja a mai napig is – nemrégiben múlt 88 esztendős – a kardvívást. A legjobb kezekbe került tehát a “Magyar Kardvívó Iskola hagyománya” címen átadott elismerés, melynek laudációját Szabó Lajos, a Magyar Olimpiai és Sportmúzeum igazgatója tartotta.
Az eseményen ott voltak a mester jelenlegi tanítványai, Gárdos Gábor, a kétszeres világbajnok női kardcsapat válogatott edzője, tovább két jelenlegi, aktív világbajnok, a párizsi olimpiára készülő Márton Anna és Szatmári András.
A Magyar Kardvívó Iskola mellett többek között a Magyar Nemzeti Levéltár és a Beregszászi Magyar Drámai Színház kapott Magyar Örökség díjat. Gratulálunk Pézsa Tibornak, no meg a “Magyar Kardvívó Iskolának”!
