Majdnem teljes Vk-hétvége

nov 8, 2023 | Hírek, Kiemelt hírek

A női párbajtőrözők és a kardozók után ezen írásunkban a férfi szúrófegyvernemekkel, a párbajtőrrel és a tőrrel foglalkozunk. Válogatottjainkra Bernben, illetve Isztambulban vár nagyon fontos Világkupa-verseny.

A célok eltérőek, de a lehetőségekhez képest legjobb szereplés mindenképpen közös tényező a férfi párbajtőrözők és a férfi tőrözők esetében. Előző két írásunkban már felvezettük a női párbajtőrözők, illetve a férfi és női kardozók hétvégi Vk-viadalát, most a férfiak két szúrófegyverneme következik. Férfi párbajtőrben és férfi tőrben ugyanis péntektől vasárnapig hasonlóan fontos, olimpiai kvalifikációs Világkupa-versenyt rendeznek Bernben, illetve Isztambulban. 

Európa-bajnok férfi párbajtőrcsapatunknak, reméljük, Bernben is lesz oka az örömre.

Kezdjük névsorban és erősorrendben. Európa-bajnok férfi párbajtőrcsapatunknak ugyanis reális esélye van az olimpiai kvótaszerzésre a legnagyobb mezőnyű fegyvernemben, és efelé tehet egy újabb, nagyon fontos lépést a svájci fővárosban. Két egyéni világbajnokkal, Siklósi Gergellyel és Koch Mátéval felálló válogatottunk Mátraházán, Tatán és Budapesten készült fel az idény feladataira. Bernben Andrásfi Tiborral és Nagy Dáviddal kiegészülve alkotnak majd csapatot, míg egyéniben a maximális, 12 indulóval lépnek majd pástra a magyarok. A csütörtöki elutazás előtt Dancsházy-Nagy Tamás válogatott edzővel beszélgettünk. 

“A legfontosabb, hogy mindenki egészségesen, százszázalékos állapotban utazik Bernbe, és próbáltunk a lehető legjobban felkészülni. Aztán majd meglátjuk, hogy mindez mire lesz elég ebben a hatalmas, és nagyon erős mezőnyben. A prioritás természetesen a csapat, ám az egyéni is nagyon fontos verseny. Most kezdődik a szezon, és az Európa-bajnok kvartett élvez némi előnyt, de így is hatalmas harc várható a válogatottba kerülésért. A legrosszabb verzió is előfordulhat, nevezetesen, hogy nem jutunk kvótához, de én abban bízom, hogy végre nem hihetetlen izgalmak közepette, hanem magabiztosan szerezzük meg a párizsi repülőjegyet. Ehhez az idei hátralévő két Világkupán, elsőként most kell jól teljesítenünk!”

Férfi tőrcsapatunk Isztambulban bizonyíthat.

Természetesen más célokkal utaznak a férfi tőrözők Isztambulba, abból a szempontból viszont szerencsére hasonló a helyzet, hogy itt is mindenki egészséges… A csapatkvóta-szerzésre matematikailag még megvan az esély, és ennek megfelelően gondolkozik Szirmai Benedek válogatott edző is, akivel tíz vívó tart a török fővárosba.

“Amíg van esély a csapatkijutásra matematikailag, addig nem fogjuk feladni. Ezúttal Hongkong vagy Kína lehet az ellenfél a nyolcaddöntőben, és ezúttal sem mi leszünk a favoritok, de talán jobbak a sanszaink, mint a korábbi párosítások esetében. Egyéniben Dósa Dani kiemelt lesz, ami nagyon fontos, és arra látok reális esélyt, hogy egyéniben ott lehet magyar tőröző az olimpián, ez is nagy előrelépést jelentene. A felkészülésünk jól sikerült, a több meg majd a hétvégén kiderül.”

Mindkét helyszínen pénteken és szombaton rendezik az egyéni, vasárnap a csapatversenyeket. Honlapunk természetesen mindenről beszámol, hajrá, magyarok!

Sztárok a páston

Kapcsolódó hírek

Téglásy György: 20 év a vívás szolgáltában

Húsz év szolgálat után távozik posztjáról válogatottunk kiváló csapatorvosa, Téglásy György. A MOB által nemrégiben kitüntetett belgyógyásszal beszélgettünk, aki bemutatta utódját, Vajda Flórát. 

Öt újonccal itt az Eb-csapat!

A legfontosabb napirendi pontja a szövetség csütörtöki elnökségi ülésének a júniusi Európa-bajnokságon induló magyar válogatott összetételének kijelölése volt. Megtörtént! 

Tájékoztatás!

Tisztelt Egyesületek! Ezúton tájékoztatunk mindenkit, hogy a hétvégén Budapesten megrendezésre kerülő UEFA-bajnokok ligája-döntő kapcsán több útlezárás is lesz a főváros közlekedésében. Tájékoztatunk mindenkit, hogy a lezárások hatással lehetnek a hétvégi, az UTE-ban...

Közgyűlést tartott az MVSZ

Megtartotta éves, rendes közgyűlését a Magyar Vívó Szövetség. A Magyar Sport Házában  rendezett esemény határozatképes volt, valamennyi napirendi pontot egyhangúlag fogadott el a tagság. 

Bronzos zárás női kardban

Egy remek bronzéremmel zárult a vívóhétvége, egyben a 2025/26-os világkupaszezon. Harmadik lett Limában a Battai Sugár, Pusztai Liza, Spiesz Anna, Szűcs Luca összeállítású női kardcsapat, gratulálunk!

Élő eredmények

Közelgő események