Megjelent a Sport 2023

dec 1, 2023 | Hírek, Kiemelt hírek

Negyvenhat oldalnyi vívótartalommal jelent meg a sportévkönyv - bizonyítva ezzel is, hogy páratlan esztendőt tud maga mögött a magyar vÍvósport. A könyvbemutatón ott volt Szilágyi Áron és Koch Máté is.

Lassan négy évtizedes története van a Magyar Olimpiai Bizottság által kiadott sportévkönyvnek, melyet hagyományosan a karácsonyi ünnepek előtt adnak ki. Így történt ebben az esztendőben is, és bátran kijelenthető: a vívás főszerepet kért magának a 2023-as sportesztendő sikertörténeteinek felelevenítésében. A látványos fotókkal teletűzdelt, több mint 500 oldalas kötetben ugyanis 46 oldalt szántak a szerkesztők sportágunknak. 

Koch Máté, Szilágyi Áron, Gyulay Zsolt és Madaras Norbert a könyvbemutatón.

A pénteken bemutatott kiadványban felidézik a vívás sikerévét, továbbá nagyinterjút olvashatunk az újdonsült egyéni világbajnok Koch Mátéval, a női kardcsapat káprázatos duplázásáról szól egy fejezet, továbbá a férfi kardcsapat aranyéremhez vezető útját írják meg – Szilágyi Áron szemszögéből. 

Szilágyi Áron két aranyérmet szeretne hazahozni Párizsból…

Az esemény sajtótájékoztatóján beszédet mondott Gyulay Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke, Szöllősi György, a Magyar Sportújságíró Szövetség elnöke, továbbá Amler Zoltán, a könyv főszerkesztője. Nyilvánosan meginterjúvolták a helyszínen a kötet két szereplőjét, Áront és Mátét – és természetesen szóba került a párizsi olimpia is. Nos, klasszisaink igen magasra tették a lécet magukkal szemben, ugyanis a magyar sportújságíró-társadalom krémje előtt külön-külön kijelentették: akkor lennének igazán elégedettek, ha két aranyéremmel térnének haza az olimpiáról. 

Mit tegyünk ehhez hozzá: így legyen…!

…miként Koch Máté is!

Sztárok a páston

Kapcsolódó hírek

Medellinben a párbajtőrözők

Tíz magyar párbajtőröző lép pástra a világ túloldalán – a kolumbiai Medellinben rendeznek Grand Prix-versenyt ezen a hétvégén. Siklósi Gergely kihagyja ezt az állomást, többi klasszisunk ott lesz a mezőnyben. 

Országos Diákolimpia és Sulivívó találkozó Felhívás!

Tisztelt Egyesületek! Ezúton szeretnénk tájékoztatni mindenkit, hogy a mai nappal elérhetőek a 2026. június 11-13. között megrendezésre kerülő Országos Diákolimpia versenykiírásai a honlapunkon és a Magyar Diáksport Szövetség honlapján is. Felhívjuk a figyelmet arra,...

Marosi József temetése

Tőrben és párbajtőrben egyaránt olimpiai érmes klasszisunk, Marosi József temetése május 14-én lesz.

Értékes ötödik helyek, kis szépséghibával

Mindkét tőrcsapatunk az ötödik helyen végzett az isztambuli világkupa-versenyen. Maga az eredmény nagyon értékes, ugyanakkor a hölgyek nagy esélyt szalasztottak el a negyeddöntőben.

Incshon: nincs érem, Anna nyolcaddöntős

Spiesz Anna szerepelt a legjobban a magyarok közül a koreai kard Grand Prix-n. A Vasas vívója nyolcaddöntőig jutott, Szűcs Luca és Rabb Krisztián a 32-ben búcsúzott. 

Élő eredmények

Közelgő események