Mindenki a fedélzeten!

febr 19, 2026 | Hírek, Kiemelt hírek

Két részletben, hajnalban, helyi idő szerint inkább kora reggel, de valamennyi kadet vívónk megérkezett a tbiliszi korosztályos Európa-bajnokságra. Pénteken kezdés: hajrá, magyarok!

Munkatársunk helyszíni jelentése: 

Mindenki a fedélzeten! Kadetjaink második csoportja is megérkezett a tbiliszi korosztályos Európa-bajnokságra. Mi tagadás, a körülmények kivételesek. A versenyhelyszín a város legkeletibb csücskében fekszik, éppen az ellenkező oldalon, mint ahol a helyiek a nyáron a felnőttek világbajnokságát rendezték. A környéken egy lakópark és slussz, a belvárostól fél órányi autóútra. Na már most még ennél is kijjebb, újabb tíz perc autózásnyira lakik a magyar küldöttség, egy tóparti, minden igényt kielégítő szállodában. Vagy inkább „luxusrezervátumban”. A környék nagyjából olyan, mintha a Velencei-tó partján lennénk, a távolság is hasonló a várostól. Azonban apró differencia, hogy semmi, de az égvilágon SEMMI nincs a környékén, a táj teljesen kihalt, a recepciós jót mosolygott, amikor megkérdeztük, mekkora távolságra van gyalog a legközelebbi kisbolt. Kiderült, körülbelül hat-hét percre – kocsival…

Szoba kilátással a mieink szállásáról.

De nincs is ezzel semmi baj. Világversenyre jöttek a magyar fiatalok, sokan életük első világversenyére, márpedig a pihenésre teljesen alkalmas a helyszín, tökéletesen lehet majd a pástra koncentrálni… 

Egy világbajnok és egy világklasszis. A kadet női párbajtőr világbajnoka, Horváth Lotti, és a kézilabdasztárból lett sportvezető, Nagy László a fedélzeten!

Mellesleg azoknak, akik a második csoportban utaztak el Tbiliszibe, nem akármilyen útitársuk akadt Varsóig a repülőgép fedélzetén… A csütörtök esti kézilabda Bajnokok Ligája rangadóra, a lengyelországi Kielcébe utazó veszprémi világsztárokkal utaztak együtt a mieink. El is készült a közös fotó kadet világbajnok párbajtőrözőnkkel, Horváth Lottival és a sztárklub sportigazgatójával, a valaha volt egyik legjobb magyar kézilabdázóval, Nagy Lászlóval. A klasszis arra is vette a fáradságot, hogy sok sikert kivánjon a magyar küldöttségnek a kadet és junior Eb-szerepléshez. Köszönjük, azon leszünk! 

A szokásos formaságokon – úgy mint akkreditálás, fegyverhitelesítés – is túlestek a mieink minden idők egyik legfurcsább versenyszínhelyén. A Hualing Tbilisi Sea Plaza nevű bevásárlóközpont harmadik emeletén rendezik ugyanis a kadet és junior Európa-bajnokságot. A helyszín fekvéséről már beszéltünk, a pláza különlegessége viszont abban rejlik, hogy a nulladik szinten lévő élelmiszerbolton és gyógyszertáron kívül kizárólag bútorboltok vannak. Viszont abból megszámolhatatlanul rengeteg, és látogatásunk alkalmával egytől egyig töküresen tátongott az összes. 

Így alakult át a tbiliszi pláza harmadik szintje.

Mindezek ellenére ugyanaz igaz a versenyszínhelyre is, mint a szállásra. A terem tágas, szépen felépített, elég hely van a pástoknak és a bemelegítésre is gondoltak a helyi szervezők. Márpedig erre lesz szükség pénteken, a korosztályos Európa-bajnokság nyitónapján, amikoris közel háromszáz vívó – közte tizenkét magyar – lép majd pástra a grúzok kínai plázájában. Az Eb nyitónapján kadet férfi párbajtőrben, női tőrben és női tőrben avatnak bajnokot. Hajrá, magyar fiatalok!

Sztárok a páston

Kapcsolódó hírek

95 éves Bárány Árpád!

95. születésnapját ünnepli június 24-én Bárány Árpád, a magyar vívás legidősebb élő olimpiai bajnoka. Olimpiai és világbajnok párbajtőrözőnknek nagyon boldog születésnapot kívánunk – irány a 100!

Anna aranyai, Liliána bronzai!

Az évad kerekesszékes utánpótlás (U23) világbajnokságát, a Földközi-tenger legforgalmasabb kikötővárosában, a törökországi Mersinben rendezték, ahonnan versenyzőink két arany- és két bronzéremmel tértek haza.

Boczkó Gábor: Félig tele a pohár

Egy arany-, egy ezüst és két bronzéremmel, további nyolc egyéni helyezéssel (5-8. helyek) zárult Antonyban az Európa-bajnokság, ezzel a magyar válogatott az éremtáblázat harmadik helyén végzett, gratulálunk!

Ezüst a végére, szép volt, lányok!

Nagyszerű ezüstéremmel ért véget a franciaországi Európa-bajnokság. A Borsody Emma, Büki Lili, Muhari Eszter, Nagy Blanka összeállítású női párbajtőrcsapat az oroszokat és az olaszokat legyőzve végzett a második helyen, a férfi tőrözők ötödikek lettek!

Három a magyar igazság!

2024 és 2025 után ismét megvédte Európa-bajnoki címét a magyar férfi kardválogatott (Dallos Benedek, Rabb Krisztián, Szatmári András, Szilágyi Áron). Triplázásra az Eb-k történetében magyar részről még nem volt példa, gratulálunk, csodálatos eredmény!

Élő eredmények

Közelgő események