Nagy születésnapi ajándék

szept 28, 2025 | Hírek, Kiemelt hírek

A férfiaknál meglepetésdöntőt láttunk, a nőknél a papírforma érvényesült. A szolnoki Nagy Kornél születésnapi aranyéremmel lepte meg magát, a ferencvárosi Horváth Lotti pedig duplázott, két sikerrel zárta a hétvégét.

Szombaton ünnepelte 19. születésnapját a szolnoki Nagy Kornél, másnap pedig pályafutása eddig legjobbját nyújtotta: megnyerte a junior párbajtőr Magyarkupa-fordulót, egyben válogatót. Tette mindezt egy hatalmas, 156 fős mezőnyben, legyőzve az elődöntőben az idei junior Európa-bajnok Pelle Domonkost. A döntőben pedig a talán nála is nagyobb “meglepetésembernél”, az érdi Danubiusban vívó, kadet korú Nogula Mórnál (15:12) bizonyult jobbnak. A verseny másik bronzérmese a vasasos Bács Zerind volt – ez sem számított papírformának…

Nagy Kornél, a születésnapos bajnok.

“Felkerült a hab a születésnapi tortámra! Nagyon jól ment a vívás, és az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy az elődöntőig aránylag könnyű ágra kerültem. Utána viszont Pelle Domonkost sikerült legyőznöm, aminek rendkívül örültem. A tavaszi két előválogatón nem kerültem nyolcba, ez a siker viszont nagy lendületet ad, szeretnék bekerülni a válogatottba!” – nyilatkozta Nagy Kornél, akinek edzője, Szatmári Edina csak annyit tett hozzá, hogy tanítványa pénteken nagyszerűen iskolázott, titkon bízott a jó szereplésben. Na, de ennyire…?

A nők mezőnyében ott volt többek között a felnőtt válogatott, junior vb-ezüstérmes Nagy Blanka, valamint a kadet világbajnok, Horváth Lotti is. Ha már ott voltak, akkor az ugyancsak favoritnak számító Gachályi Grétával egyetemben mindhárman dobogóra állhattak. Végül Lotti duplázott, aki a szombati, saját korosztályos győzelme után az idősebbek között is aranyérmet nyert! Gréti lett a második, Blanka mellett Farkas Emma állhatott a dobogóra. De jár a gratuláció Somfai Epernek is, akit 14 évesen választott el egyetlen tus az éremtől, ráadásul a későbbi győztestől kapott ki. 

Eredmények. Junior férfi párbajtőr Magyarkupa, Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnok, 156 induló. Végeredmény: 1. Nagy Kornél (Szolnok, edző: Szatmári Edina), 2. Nogula Mór (Danubius), 3. Pelle Domonkos (Honvéd) és Bács Zerind (Vasas), 5. Dékány Patrik (Szolnok), 6. Marschall Attila (MTK), 7. Apjuk Balázs (Vasas), 8. Horváth Márk (FTC). A döntőben: Nagy-Nogula 15:12.

Junior női párbajtőr Magyarkupa, Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnok, 110 induló. Végeredmény: 1. Horváth Lotti (FTC, edző: Kovács Attila), 2. Gachályi Gréta (Honvéd), 3. Nagy Blanka (Debreceni SI) és Farkas Emma (Honvéd), 5. Lehoczky Csenge (BVSC), 6. Sárvári Rita (Debreceni SI), 7. Lengyel Luca (Szolnok), 8. Somfai Eper (Honvéd). A döntőben: Horváth-Gachályi 15:10.

Sztárok a páston

Kapcsolódó hírek

2500 vívó, 70 pást, megszámlálhatatlan élmény

Erről szól a Diákolimpia. Legkisebbektől a legnagyobbakig (mármint magasságban), kardtól párbajtőrön át a tőrig és a kerekesszékesekig, az amatőröktől a klasszissá nőtt „nagyokig”: minden és mindenki ott volt – ezúttal a Hungexpón. 

Európa-bajnokság előtt – 3. rész, tőr

Jövő kedden, június 16-án kezdődik az Európa-bajnokság a franciaországi Antonyban, Párizs elővárosában. Névsorban, fegyvernemenként, szakáganként nézzük végig a magyar esélyeket – vezetőedzői nyilatkozatokkal.

Európa-bajnokság előtt – 2. rész, párbajtőr

Jövő kedden, június 16-án kezdődik az Európa-bajnokság a franciaországi Antonyban, Párizs elővárosában. Névsorban, fegyvernemenként, szakáganként nézzük végig a magyar esélyeket – vezetőedzői nyilatkozatokkal.

FIGYELEM – TÁJÉKOZTATÁS!

Tisztelt Egyesületek! Ezúton tájékoztatunk mindenkit, hogy a Diákolimpia ideje alatt, azaz a 2026.06.11-13 közötti időszakban az MVSZ-iroda zárva lesz. Megértéseteket előre is nagyon szépen köszönjük! Fodor Kende Mihály sportigazgató

Európa-bajnokság előtt – 1. rész, kard

Jövő kedden, június 16-án kezdődik az Európa-bajnokság a franciaországi Antonyban, Párizs elővárosában. Névsorban, fegyvernemenként, szakáganként nézzük végig a magyar esélyeket – vezetőedzői nyilatkozatokkal.

Élő eredmények

Közelgő események