Nagyon közel az éremhez

ápr 19, 2026 | Hírek, Kiemelt hírek

Rendkívül nehéz ágon, jó vívással, ám a végén két szoros vereséggel a negyedik helyen végzett a Battai Sugár, Pusztai Liza, Spiesz Anna, Szűcs Luca összeállítású női kardcsapat az athéni világkupa-versenyen. 

Az már a tegnap esti sorsoláskor látszott, hogy nagyon nehéz dolga lesz az elmúlt három világbajnokságon kétszer arany-, egyszer bronzérmet nyerő magyar női kardcsapatnak. A Battai Sugár, Pusztai Liza, Spiesz Anna, Szűcs Luca összeállítású négyes ugyanis Azerbajdzsán sima, 45:26-os legyőzése után a négy közé jutásért a nagyon erős orosz válogatottal találkozott. Soraiban a tavaly világbajnok Jegorjannal, és a legutóbbi vk aranyérmesével, Alina Mihajlovával. A mieink azonban végig kézben tartották a meccset, és a vége ugyan izgalmas lett, de Spiesz Annának sikerült befejeznie (45:42). 

Spiesz Anna érthető öröme az oroszok elleni győztes tust követően. Fotók: Bizzi Team

Következtek az elődöntőben a világranglistát vezető francia klasszisok, Ravasz Etele vezetőedző változtatott a felálláson, és jól is működött a „rendszer”, végig fej-fej mellett haladtak a csapatok. Az utolsó csörtére az addig remeklő Szűcs Luca és az olimpiai ezüstérmes Balzer állt fel, és majdnem sikerült a bravúr, de a vége 43:45 lett. Hiányérzetünk egyedül a bronzmeccs miatt lehetett, két okból is. Egyfelől Japán a háromszoros világbajnok Emura nélkül egyáltalán nem tűnt legyőzhetetlennek. Másrészt hét asszón keresztül meggyőző különbséggel vezettek a mieink. Egy megingás után azonban a japánok fordítottak, és az utolsó asszóban egyetlen tus a javukra döntött (44:45). 

Az athéni negyedik helyezett női kardcsapat.

Mindazonáltal bátran állítható, hogy női kardozóink hétvégéje nagyszerűen sikerült, Sugi arany- és Luca bronzérme után ezért a negyedik helyért is jár a gratuláció!

Eredmények. Női kardcsapat világkupaverseny, Athén, 22 induló. Nyolcaddöntő: Magyarország-Azerbajdzsán 45:26 (Szűcs +14, Battai +5, Spiesz +4, Pusztai -4).

Negyeddöntő: Magyarország-Oroszország 45:42 (Battai +2, Spiesz +1, Szűcs 0).

Elődöntő: Magyarország-Franciaország 43:45 (Szűcs +6, Battai -1, Spiesz -7).

A 3. helyért: Magyarország-Japán 44:45 (Battai +5, Spiesz 0, Szűcs -6).

Végeredmény: 1. Franciaország, 2. Korea, 3. Japán, 4. Magyarország (Battai Sugár, Pusztai Liza, Spiesz Anna, Szűcs Luca). 

Sztárok a páston

Kapcsolódó hírek

95 éves Bárány Árpád!

95. születésnapját ünnepli június 24-én Bárány Árpád, a magyar vívás legidősebb élő olimpiai bajnoka. Olimpiai és világbajnok párbajtőrözőnknek nagyon boldog születésnapot kívánunk – irány a 100!

Anna aranyai, Liliána bronzai!

Az évad kerekesszékes utánpótlás (U23) világbajnokságát, a Földközi-tenger legforgalmasabb kikötővárosában, a törökországi Mersinben rendezték, ahonnan versenyzőink két arany- és két bronzéremmel tértek haza.

Boczkó Gábor: Félig tele a pohár

Egy arany-, egy ezüst és két bronzéremmel, további nyolc egyéni helyezéssel (5-8. helyek) zárult Antonyban az Európa-bajnokság, ezzel a magyar válogatott az éremtáblázat harmadik helyén végzett, gratulálunk!

Ezüst a végére, szép volt, lányok!

Nagyszerű ezüstéremmel ért véget a franciaországi Európa-bajnokság. A Borsody Emma, Büki Lili, Muhari Eszter, Nagy Blanka összeállítású női párbajtőrcsapat az oroszokat és az olaszokat legyőzve végzett a második helyen, a férfi tőrözők ötödikek lettek!

Három a magyar igazság!

2024 és 2025 után ismét megvédte Európa-bajnoki címét a magyar férfi kardválogatott (Dallos Benedek, Rabb Krisztián, Szatmári András, Szilágyi Áron). Triplázásra az Eb-k történetében magyar részről még nem volt példa, gratulálunk, csodálatos eredmény!

Élő eredmények

Közelgő események