Munkatársunk helyszíni jelentése:
Napról napra javul a magyarok teljesítménye a vuhszi kadet és junior világbajnokságon, de az érem még nem jött össze. A negyedik helyezés viszont igen, így az újabb előrelépés már mindenképpen medált jelentene… A női kardcsapat igen közel járt mindehhez. Élete utolsó junior versenyét vívta a korosztály egyik legjobbja, Spiesz Anna és Kovács Zsanett, mellettük Csonka Dorottya és Kónya Csenge alkotta a válogatottat. Anna mindent, de mindent megtett az éremért, de a búcsú végül egy negyedik hellyel történt meg.

A bemelegítés Makaó ellen megvolt, laza 45:16-tal. Nem jelentett akadályt a nyolcaddöntőben Kanada sem (45:26). Utána viszont Korea következett. Az ázsiaiak a junior korosztályban ritkán teszik ki a lábukat Ázsiából, de abban biztosak lehettünk, hogy nem lesz sétagalopp a mérkőzés. Nem is lett az… Olyannyira nem, hogy az utolsó asszóban 40:43-at mutatott magyar szempontból az eredményjelző… Anna azonban extrát nyújtott – miként addig is, Kónya Csengével egyetemben. Öt tust adott zsinórban, és a 45:43 már a négy közé jutást jelentette, azaz két lehetőséget az éremért.

Egyik sem jött össze… Az elődöntőben Franciaország volt az ellenfél, és bizony, a harmadik pozícióban alaposan “beragadtunk”. Anna és Csenge szépen teljesített ezúttal is, de a hajrára már akkora előnyt szereztek a franciák, hogy onnan nem volt visszaút – 37:45 lett a vége. A bronzéremért a mostanság jelentős hátszéllel pástra lépő üzbégek következtek, és a szellő ezúttal is lengedezett… Ennek ellenére, nem szabad a bírókat okolni, sajnos, nem sikerült összességében úgy teljesítenie a válogatottnak, ahogy szerettük volna. A bronzmeccs vége 42:45 lett, és természetesen egy ekkora mezőnyű világbajnokságon a negyedik helyezésért csak a legnagyobb elismerés járhat. Részünkről ez rendben is van, ám a hölgyek azért csöppet sem tűntek elégedettnek a verseny végén. Elvégre a legnagyobb elismerés ezúttal éremmel nem járt együtt…

A férfiaknak nem sikerült a bravúr. A negyeddöntőig annak rendje és módja szerint eljutott a Luo Han, Papp Zsadány, Péch Kornél, Vajda Oszkár összeállítású válogatott. A hollandokat 45:19-re, majd a németeket 45:33-ra rendezték le – utóbbi értékes eredménynek számított. Utána viszont a toronymagas favorit, majdhogynem a jelenlegi felnőtt válogatottal megegyező, amerikai kvartett következett. Csak a rend kedvéért: nemrégiben, a budapesti Vk-n a “nagyoknak” is csak komoly harc árán jött össze ellenük a győzelem az elődöntőben. Sajnos, Colin Heathcock is felépült, pontosabban rávették arra, hogy csapatban elinduljon. Lábadozhatott volna még egy kicsit… Ennek ellenére a meccs kétharmadát követően még nálunk volt az előny. Aztán viszont jött Morrill és Heathcock, és lerendezte a végét (38:45). Az 5-8. helyért történő folytatásban a FIE-zászló színei alatt szereplő oroszok 45:37-re bizonyultak jobbnak, a bejezés viszont összejött, Kazahsztánt 45:29-re győzték le a magyarok, és ezzel a hetedik helyen végeztek.
A világbajnokság csütörtökön a második szakaszába lép – a tőrözők következnek. Elsőként a juniorok lépnek pástra, továbbra is, hajrá, magyarok!
Eredmények. Kadet és junior világbajnokság, Vuhszi.
Junior férfi kardcsapat, 37 induló. A legjobb 16 közé jutásért: Magyarország-Hollandia 45:19 (Papp +12, Vajda +8, Péch +6).
Nyolcaddöntő: Magyarország-Németország 45:33 (Péch +9, Vajda +2, Papp +1).
Negyeddöntő: Magyarország-Egyesült Államok 38:45 (Papp 0, Péch -3, Vajda -4).
Az 5-8. helyért: Magyarország-Oroszország (FIE-zászló alatt, semleges színekben) 37:45 (Péch +1, Vajda -3, Papp -6).
A 7. helyért: Magyarország-Kazahsztán 45:29 (Vajda +9, Papp +5, Péch +5, Luo -3).
Végeredmény: 1. Egyesült Államok, 2. Olaszország, 3. Üzbegisztán, …7. Magyarország (Luo Han, Papp Zsadány, Péch Kornél, Vajda Oszkár).
Junior női kardcsapat, 33 induló. A legjobb 16 közé jutásért: Magyarország-Makaó 45:16 (Spiesz +14, Kovács +8, Csonka +4, Kónya +3).
Nyolcaddöntő: Magyarország-Kanada 45:26 (Spiesz +10, Kovács +5, Csonka +4).
Negyeddöntő: Magyarország-Korea 45:43 (Spiesz +11, Kónya +5, Kovács -7, Csonka -7).
Elődöntő: Magyarország-Franciaország 37:45 (Spiesz +5, Kónya +4, Csonka -7, Kovács -10).
A 3. helyért: Magyarország-Üzbegisztán 42:45 (Spiesz +3, Kónya -2, Kovács -4).
Végeredmény: 1. , 2. , 3. Üzbegisztán, 4. Magyarország (Csonka Dorottya, Kónya Csenge, Kovács Zsanett, Spiesz Anna).