Női papírforma, férfi meglepetés

szept 23, 2023 | Hírek, Kiemelt hírek

A szezon első kard válogatóján a juniorok vívtak Magyarkupa-fordulót a Vasas vívótermében. A férfiaknál a BVSC-s Papp Zsadány, a nőknél a vasasos Spiesz Anna lett az aranyérmes.

A férfi kardozók versenyével kezdődött a 2023/24-es junior válogató szezon. Népes mezőny mellett a tavaly még a kadet korosztályban szereplő Papp Zsadány nyerte az aranyérmet. A BVSC-s fiatal a döntőben Dallos Benedeket győzte le a meglepő eredményekben bővelkedő versenyen. 

A hölgyeknél ugyanakkor érvényesült a papírforma. Legalábbis abból a szempontból, hogy a döntőbe az egyaránt vasasos junior vb-érmes Spiesz Anna és a kadet világbajnok Domonkos Emese került – előbbi győzött. 

Kardban legközelebb, jövő szombaton a kadetoknak rendeznek Magyarkupa-fordulót. 

Eredmények. Junior férfi kard egyéni Magyar Kupa, Vasas vívóterem, 71 induló. Végeredmény: 1. Papp Zsadány (BVSC, edző: Bódy Benjámin), 2. Dallos Benedek (Vasas), 3. Vajda Oszkár (TFSE) és Vigh Benedek (Vasas), 5. Petrucz Mirkó (BVSC), 6. Tóth Bertalan (TFSE), 7. Luo Han (BVSC), 8. Godó Frigyes (BVSC). A döntőben: Papp-Dallos 15:8.

Junior női kard egyéni Magyar Kupa, Vasas vívóterem, 46 induló. Végeredmény: 1. Spiesz Anna (Vasas, edző: Kósa Miklós), 2. Domonkos Emese (Vasas), 3. Bognár Liza (Vasas) és Kónya Csenge (DEAC), 5. Brassai Dorottya (BVSC), 6. Masa Csenge (Törökbálint), 7. Kovács Zsanett (Törökbálint), 8. Tóth Nadin (BVSC). A döntőben: Spiesz-Domonkos 15:4.

Sztárok a páston

Kapcsolódó hírek

Boczkó Gábor: Inkább tele a pohár!

Nagyjából elégedetten nyilatkozott Boczkó Gábor szövetségi kapitány az 1 arany- és 2 bronzérmet hozó hongkongi világbajnokságot követően. 

Zárásként negyedik és ötödik hely

A férfi kardcsapat a negyedik, a női tőrcsapat az ötödik helyen végzett a hongkongi világbajnokság záró napján. A magyar válogatott ezzel 1 arany- és 2 bronzéremmel, további értékes helyezésekkel zárt – soha rosszabbat, gratulálunk!

Három a magyar aranyigazság!

Négy éven belül harmadszor lett világbajnoki aranyérmes a magyar női kardcsapat! Battai Sugár, Katona Renáta, Spiesz Anna, Szűcs Luca – varázslatos! Gratulálunk a fantasztikus lányoknak, és a nagyszerű edzőknek!

„Majdnem érem” női párbajtőrben

Közel volt a nagy bravúrhoz a Büki Lili, Jász-Borsody Emma, Muhari Eszter, Nagy Blanka összeállítású női párbajtőrcsapat a hongkongi világbajnokságon, végül a negyedik helyen végzett, gratulálunk! A férfi tőrcsapat a hetedik helyen zárt.

Áron nyolcadik helyével indult a hét

Szilágyi Áron ismét nagyot alkotott, háromszoros olimpiai bajnok kardozónkat egyetlen tus választotta el az éremtől a hongkongi világbajnokságon, végül nyolcadik lett. Női tőrben Pásztor Flóra volt 16-ban. Jönnek a csapatversenyek!

Élő eredmények

Közelgő események