Munkatársunk helyszíni jelentése:
Ehhez hasonló “kényeztetésben” rég volt része az U23-as korosztálynak. Eleve 2019-ben rendeztek legutóbb hasonló eseményt, az utóbbi két évben a pandémia miatt elmaradt. A tallinnihoz hasonló körülményeket viszont az ezt megelőző esztendőkben sem teremtettek a rendezők. A szállodák elegánsak, az étkezés minden igényt kielégít, a transzfer pontos és rendszeres, a versenyhelyszínt egy teniszcsarnokból alakították át, és a célnak tökéletesen megfelelő. A hőmérséklet a létesítményben jól temperált, “kívül” pedig Tallinn lenyűgöző. A 400 ezres észt főváros Európa egyik ékszerdoboza, fantasztikus belvárosa láttán csak a száját táthatja a látogató.
Persze, a sportban az eredmények “mindent visznek”, mostoha körülmények mellett is megszeretjük a helyszínt, ha jönnek a sikerek, illetve bármennyire is megfelelőek a viszonyok, érmek nélkül nem szeretjük a rendező várost… Így aztán, hogy milyen lesz Tallinn végső megítélése, azt még nem tudhatjuk, ám azt bátran kijelenthetjük, hogy a lehetőségekhez képest erős, és teljes létszámú magyar küldöttség érkezett, Boczkó Gábor vezetésével. A szövetségi kapitány így “mutatta be” tallinni csapatát.
“A magyar szövetség úgy gondolta, hogy lehetőséget ad azoknak a fiataloknak, akiknek az elmúlt két évben elmaradt a korosztályos világversenye. Ezért érkeztünk teljes, és a lehetőségekhez képest legerősebb válogatottal. Természetesen a hétvégi párbajtőr Világkupák felülírták az eredeti elképzeléseket, a fegyvernem legjobb fiataljai Tbilisziben, illetve Katowicében vannak, az ottani csapatversenyek fontosabbak a számunkra. De a többi fegyvernemben, Pusztai Liza kivételével a legjobb 23 éven aluliak kerültek a válogatottba. Úgyhogy, tekintettel a két éves kihagyásra, mi is rendkívül kíváncsiak vagyunk arra, hogy hol tart ez a korosztály.”
Rabb Krisztián nyolcaddöntőig jutott az U23-as Európa-bajnokságon.
Gyorsan tegyük hozzá, hasonlóképpen gondolkoztak a kontinens élnemzetei is. Nagyon erős mezőnyök jöttek össze, kijelenthető, hogy szakmailag kifejezetten értékes korosztályos Európa-bajnokságról beszélhetünk. A nyitónapon a női tőrözők és a férfi kardozók egyéni versenyét rendezték, és maradjunk annyiban: ezen a napon nem mi voltunk a főszereplők, reméljük a csapatversenyen kiderül majd, hogy ennél azért előrébb járunk a korosztályban. Szögezzük le a tényeket: a nyolcból három magyar már a csoportkörben kiesett, további hárman a direkt kieséses folytatás első körében.
Ebben a szakaszban csak Pöltz Anna, illetve Rabb Krisztián tudott asszót nyerni, előbbi egyet, utóbbi kettőt, ez mindkettejük számára nyolcaddöntős búcsút jelentett. Folytatás szombaton a férfi tőrözők, illetve a női párbajtőrözők versenyével, és remélhetően több sikerrel. Hajrá, magyarok!
Eredmények. U23-as Európa-bajnokság, Tallinn.
Női tőr egyéni, 39 induló. A csoportmérkőzéseken: Pöltz Anna 4 győzelem/1 vereség, Wolf Eszter 3/2 (továbbjutottak), Hajas Nóra 1/5, Nekifor Erika 0/5 (kiestek).
A legjobb 16 közé jutásért: Pöltz-Kirsch (német) 15:13, Wolf-Dinca (román) 11:15.
Nyolcaddöntő: Pöltz-Tomczak (lengyel) 10:15.
Végeredmény: 1. Eva Lacheray (francia), 2. Aliya Dhuique-Hein (német), 3. Alice Recher (francia) és Serena Rossini (olasz), …9. Pöltz Anna, …34. Hajas Nóra, …36. Nekifor Erika.
Férfi kard egyéni, 55 induló. A csoportmérkőzéseken: Rabb Krisztián 3 győzelem/3 vereség, Vigh Benedek 3/3, Horváth Gergő 2/4 (továbbjutottak), Kaiser Balázs 1/5 (kiesett).
A legjobb 32 közé jutásért: Rabb-Perez Martin (spanyol) 15:8, Vigh-Sztojcsev (bolgár) 13:15, Horváth-Bohovin (ukrán) 10:15.
A legjobb 16 közé jutásért: Rabb-Hryciuk (lengyel) 15:10.
Nyolcaddöntő: Rabb-Neri (olasz) 7:15.
Végeredmény: 1. Maxime Pianfetti (francia), 2.Piotr Sczepanik (lengyel) , 3. Matteo Neri (olasz) és Leandre Ollivier (francia), …15. Rabb Krisztián, …35. Vigh Benedek, …38. Horváth Gergő, …45. Kaiser Balázs.