Papírforma és meglepetés

okt 19, 2024 | Hírek, Kiemelt hírek

Pásztor Flóra és Zsögön Andor nyerte a tőrözők első szezonbéli válogatóját, Magyarkupa-fordulóját. Előbbi papírforma, utóbbi vaskos meglepetés, gratulálunk!

Az olimpiai nyolcadik Pásztor Flóra pástra lépett a szezonnyitón, és ha már ott volt, simán be is húzta a verseny aranyérmét, megelőzve törekvéses klubtársát, Nekifor Erikát, valamint Mohamed Aidát és Wolf Esztert. A férfiaknál ugyanakkor nagy meglepetés született: a budakalászi, első éves junior Zsögön Andor a válogatott Mihályi Andort, az olimpikon Dósa Danit és az ugyancsak válogatott Tóth Gergelyt legyőzve megnyerte a versenyt. 

Riportunk a fegyvernemről vasárnap!

Eredmények. Férfi tőr egyéni Magyarkupa-forduló, válogató. Honvéd vívóterem, 49 induló. Végeredmény: 1. Zsögön Andor (Budakalász, edző: Szelei István), 2. Tóth Gergely (FTC), 3. Dósa Dániel (Törekvés) és Bálint Álmos (Ludovika), 5. Bagdány Albert (Ludovika), 6. Kosztolányi Hunor (Szigetszentmiklós), 7. Gergely Zoltán (FTC), 8. Zsigmond Dániel (Törekvés). A döntőben: Zsögön-Tóth 15:10.

Női tőr egyéni Magyarkupa-forduló, válogató. Honvéd vívóterem, 39 induló. Végeredmény: 1. Pásztor Flóra (Törekvés, edző: Beliczay Sándor), 2. Nekifor Erika (Törekvés), 3. Wolf Eszter (Honvéd) és Mohamed Aida (UTE), 5. Pöltz Anna (Ludovika), 6. Kollár Anna (Törekvés), 7. Szurmai Laura (Törekvés), 8. Kondricz Kata (Honvéd). A döntőben: Pásztor-Nekifor 15:11.

Sztárok a páston

Kapcsolódó hírek

Battai Sugi bronzérmes Limában

23 évesen hetedik világkupaérmét nyerte Battai Sugi! A DEAC kardozója, Dávid László tanítványa a limai vk-n állhatott a dobogó harmadik fokára, gratulálunk!

Andrásfi Tibi, a svájci specialista

Andrásfi Tibor nyert már aranyérmet a berni vk-n, volt már harmadik a bázeli Eb-n, most egy ezüstéremmel tette teljessé Bernben a svájci éremgyűjteményét, gratulálunk olimpiai bajnokunknak és edző-édesapjának!

Hanna értékes 16-ját hozta a szombat

Vártuk Muhari Eszti újabb bravúrját, Kun Anna visszatérésének második fejezetét, de a Párizs melletti női párbajtőr vk-verseny Lipthay Hannának hozott sikert, aki élete eddigi legjobbját érte el a nyolcaddöntővel. 

Nyolcaddöntők Kairóban 

Két kiemelt kardozónk, Rabb Krisztián és Szilágyi Áron jutott el az egyiptomi férfi kard világkupa-versenyen a legjobb 16-ig, de tobábblépnie egyiküknek sem sikerült. 

Legjobbjaink a legjobbak között

Négy válogatottunk gond nélkül kvalifikálta magát a 64-es főtáblára a limai női kard egyéni világkupa-versenyen. Csak így tovább, szombaton, hajrá, magyarok!

Élő eredmények

Közelgő események