Papp Zsadány és Bácskay Kincső a junior bajnok

jan 17, 2026 | Hírek, Kiemelt hírek

A junior kard országos bajnokságot a férfiaknál Papp Zsadány (BVSC), a nőknél Bácskay Kincső (Vasas) nyerte, gratulálunk!

Az országos bajnokság nyitányán Noseda Tibor főbíró megemlékezett a héten elhunyt Fehér Gábor mesterről, természetesen egyperces néma felállással, majd vastapssal adóztak neki junior kardozóink. A férfiak mezőnye lényegében hozta a papírformát, Papp Zsadány és Vajda Oszkár vívta a döntőt, előbbi győzött. A két bronzérmes az egyre jobban teljesítő, kadet korú Fodor Bendegúz és Monori Mátyás lett. A világversenyes helyekért a döntőt vívó két tehetség és Szalai Zalán nagyon jól áll, a negyedik pozícióért négyen vannak harcban, a plovdivi vk-verseny dönt majd. 

“Jól kezdődött a szezonom, és a mai napom is remekül alakult. A köztes időszak viszont sikerülhetett volna jobban is… Ugyanakkor a legfontosabb versenyek most következnek, és igyekszem majd a legtöbbet kihozni belőlük” – nyilatkozta honlapunknak győzelmét követően Papp Zsadány. 

Bácskay Kincső a női, (címlapképünkön) Papp Zsadány a férfi junior kard országos bajnok.

A női verseny igen érdekesen alakult. A junior érmeken ugyanis a bronzérmes Csonka Dorottya kivételével kizárólag kadet korú vívók osztoztak. Az aranyérmet a vasasos Bácskay Kincső nyerte, míg az ezüstérmes a TFSE-s Deák-Molnár Dóra lett, a másik bronzérmes pedig Komjáthy Boglárka (Vasas). Ezek után a junioroknál a bostoni vk-aranyérmes Domonkos Emese, Kónya Csenge és Komjáthy Bogi tűnik biztos válogatottnak, a negyedik helyért itt is nagy lesz a csata. 

Eredmények. Junior kard egyéni országos bajnokság, UTE vívóterem. 

Férfiak, 74 induló. Végeredmény: 1. Papp Zsadány (BVSC, edző: Bódy Benjámin), 2. Vajda Oszkár (TFSE), 3. Fodor Bendegúz (TFSE) és Monori Mátyás (Vasas), 5. Tóth Robin (Vasas), 6. Fabó Ákos (Vasas), 7. Szalai Zalán (Vasas), 8. Radácsi Patrik (BVSC). A döntőben: Papp-Vajda 15:8.

Nők, 44 induló. Végeredmény: 1. Bácskay Kincső (Vasas, edző: Kocsis Zsolt), 2. Deák-Molnár Dóra (TFSE), 3. Komjáthy Boglárka (Vasas) és Csonka Dorottya (Vasas), 5. Gömöri Gréta (BVSC), 6. Jankó Hanga (BVSC), 7. Kis Abigél (DEAC), 8. Bíróczi Nóra (Törökbálint). A döntőben: Bácskay-Deák-Molnár 15:7.

Sztárok a páston

Kapcsolódó hírek

Szántó Zalán és Rónaszéki Izabella nyerte az Mk-t

A férfiaknál Szántó Zalán (MTK) volt a “meglepetésember” , a nőknél Rónaszéki Izabella (Vasas) nyerte a junior párbajtőr Magyarkupa-fordulót. 

Duplázott a Vasas

A férfiaknál (Fabó Ákos, Monori Mátyás, Szalai Zalán, Tóth Robin) és a nőknél (Bácskay Kincső, Csonka Dorottya, Imre Dóra, Komjáthy Boglárka) is a pasarétiek nyerték a junior kardcsapat-bajnokságot.

Korai orosz randevú

Összejött, amit manapság el akarnak kerülni a válogatottak. A csapatversenyre visszatérő oroszokkal már a nyolcaddöntőben találkozott férfi tőrcsapatunk a madridi junior vk-n. A mieink a 10. helyen zártak.

Negyedik a női tőrcsapat

Negyedik helyen végzett a Kollár Anna, Papp Jázmin, Polonyi Petra, Zhou Xinyao összeállítású női tőrcsapat a tbiliszi junior világkupán, gratulálunk!

Papp Jázmin bronzérmes a junior vk-n

Továbbra is remekel korosztályában Papp Jázmin. Az FTC vívója a tbiliszi, nagy mezőnyű világkupa-versenyen nyert bronzérmet, gratulálunk!

Élő eredmények

Közelgő események