Munkatársunk helyszíni jelentése:
A törökországi kadet és junior Európa-bajnokság hatodik versenynapján sem maradt érem nélkül a magyar küldöttség! A junior kardozó Papp Zsadány nyert egy nagyszerű bronzot, amivel 3 arany-, 3 ezüst- és 4 bronzéremnél járunk, és még két nap csapatversenye hátra van…

Papp Zsadány egyik tusa az éremért folyó asszóban. Fotók: Bizzi Team
Kezdjük Zsadány dicséretével a tudósítást! Két éve, Tallinnban kadet Eb-bronzot nyert, most, középsős juniorként ismét dobogóra állhatott! Bódy Benjámin BVSC-s tanítványa tökéletes csoportkör után gyakorlatilag megszorítás nélkül jutott el a dobogóig. Persze, könnyű ezt leírni, jóval nehezebb végigcsinálni. A francia Fraboulet elleni nyolcaddöntős 15:11 jelentette számára a legszorosabb asszót, de igazából ehhez sem férhetett kétség, az érmért pedig 15:8-ra verte a bolgár Goszpodinovot. Az elődöntőben azonban a román Vlad Covaliu – a sydney-i olimpiai aranyérmes kardozó lánya és fia is dobogós lett az Eb-n… – 15:10-re jobbnak bizonyult, és ezzel harmadik lett a szimpatikus és tehetséges magyar, aki így nyilatkozott honlapunknak:

“Nagyon örültem ennek napnak. Dominálni próbáltam az asszóimban, és ez sikerült is, szinte végig. Talán épp ez hiányzott a befejezésnél, ezen kell még javítanom. Remélem, sikerül, mert itt, Antalyában is van dolgunk a csapatversenyen, aztán pedig következik Kínában a világbajnokság.” A többiek közül Péch Kornél volt közel a tűzhöz. Csupa szoros asszót vívott, remek 15:14-gyel jutott nyolcaddöntőbe, ahol peches 14:15-tel búcsúzott. Vajda Oszkár a 32, Luo Han a 64 között esett ki.

Férfi tőrben is jutott értékes helyezés a napra, és hajszálnyira voltunk ebben a fegyvernemben az éremtől. Legközelebb ehhez Bálint Álmos volt. A Ludovika vívója három éve nyert kadet Eb-ezüstöt, és most az idősebb korosztályban is rendkívül közel volt a medálhoz. A legjobb 16-ig kétséget kizáró úton jutott el, svéd és ukrán riválist legyőzve. Utána viszont az olasz Iacomini ellen kellett a bravúr! Az itáliai 10:3-ról jött vissza a meccsbe, a hajrában a vezetést is átvette, de a végére ismét felébredt Álmos, és remek tusokkal nyert 15:14-re. Az éremért orosz rivális következett, a nyolcaddöntőben éppen az addig remekül vívó Bagdány Albertet búcsúztató Puzanykov jött, és egy újabb, rendkívül izgalmas csörte. Csakhogy ennek a végén nem mi örülhettünk, a 15:14 ezúttal nem a javunkra kedvezett. Ezzel Mazza Lorenzo tanítványa a hetedik helyen végzett, gratulálunk! Nem említettük még Zsögön Andort, aki extra csoportkör után a 16-ért előnyről kapott ki spanyol riválisától, míg Gergely Zoltán a 64 között szenvedett vereséget.
Női párbajtőrben “erős sorral” álltunk fel – legalábbis így gondoltuk. Ám ezen a napon a nüánszok nem a mi javunkra döntöttek. Horváth Lotti nem erre az egyéni Eb-jére fog majd örömmel visszaemlékezni, ezúttal a 64-ért kapott ki egy tussal. A korábbi felnőtt válogatott Wimmer Dorina veretlen csoportkör után búcsúzott a 64 között. Másik két tehetségünk, az egyaránt korábbi kadet világverseny aranyérmes Nagy Blanka és Gachályi Gréta ezúttal a nyolcaddöntőig jutott. Előbbi francia, utóbbi török riválistól szenvedett vereséget – csapatban bizonyosan sikerül az előrébb lépés.
A kadet és junior Európa-bajnokság utolsó előtti versenynapján a junior csapatversenyek kezdődnek, a férfi párbajtőrözők, a női tőrözők és kardozók szereplésével, hajrá, magyarok!

Junior Európa-bajnokság, Antalya.
Női párbajtőr egyéni, 96 induló. A csoportmérkőzéseken: Wimmer Dorina 6 győzelem/0 vereség, Nagy Blanka 5/1, Gachályi Gréta 4/2, Horváth Lotti 2/4 (továbbjutottak).
A legjobb 64 közé jutásért: Horváth-Paulis (olasz) 14:15.
A legjobb 32 közé jutásért: Nagy-Prokopovic (litván) 15:14, Gachályi-Constantin (román) 15:10, Wimmer-Tomsa (román) 13:15.
A legjobb 16 közé jutásért: Nagy-Anis (észt) 13:12, Gachályi-Orso (olasz) 15:14.
Nyolcaddöntő: Nagy-Doquet (francia) 11:15, Gachályi-Ertürk (török) 9:15.
Végeredmény: 1. Anna Makszimenko (ukrán), 2. Emma Sont (román), 3. Emily Conrad (ukrán) és Cecylia Cieslik (lengyel), …10. Nagy Blanka, …12. Gachályi Gréta, …33. Wimmer Dorina, …66. Horváth Lotti.
Férfi tőr egyéni, 78 induló. A csoportmérkőzéseken: Bagdány Albert 5 győzelem/0 vereség, Zsögön Andor 5/0, Bálint Álmos 3/2, Gergely Zoltán 3/2 (továbbjutottak).
A legjobb 32 közé jutásért: Bálint-Grela (svéd) 15:10, Gergely-Pasin (olasz) 11:15.
A legjobb 16 közé jutásért: Bagdány-Barby (német) 15:7, Bálint-Dyrda (ukrán) 15:10, Zsögön-Marcos Peral (spanyol) 13:15.
Nyolcaddöntő: Bálint-Iacomoni (olasz) 15:13, Bagdány-Puzanykov (orosz) 6:15.
Negyeddöntő: Bálint-Puzanykov (orosz) 14:15.
.
Végeredmény: 1. Alekszandr Kérik (orosz), 2. Adrien Hely-Cocoinacq (francia), 3. Pavel Puzanykov (orosz) és Iszkander Bulatov (orosz), …7. Bálint Álmos (edző és válogatott edző: Mazza Lorenzo), …9. Bagdány Albert, …17. Zsögön Andor, …41. Gergely Zoltán.
Férfi kard egyéni, 82 induló. A csoportmérkőzéseken: Papp Zsadány 5 győzelem/0 vereség, Vajda Oszkár 5/0, Péch Kornél 3/3, Luo Han 3/3 (továbbjutottak).
A legjobb 32 közé jutásért: Péch-Tavartkiladze (grúz) 15:13, Luo Han-Eva (román) 9:15.
A legjobb 16 közé jutásért: Papp-Weber (német) 15:5, Péch-Kalender (török) 15:14, Vajda-Szkorohod (ukrán) 14:15.
Nyolcaddöntő: Papp-Fraboulet (francia) 15:11, Péch-V. Reale (olasz) 14:15.
Negyeddöntő: Papp-Goszpodinov (bolgár) 15:8.
Elődöntő: Papp-Covaliu (román) 10:15.
Végeredmény: 1. Pavel Graugyin (orosz), 2. Vlad Covaliu (román), 3. Papp Zsadány (edző: Bódy Benjámin, válogatott edző: Neuhold Sándor) és Leonardo Reale (olasz), …15. Péch Kornél, …17. Vajda Oszkár, …47. Luo Han.