Párizsban, távolabb Párizstól

jan 14, 2024 | Hírek, Kiemelt hírek

A párizsi, utolsó előtti olimpiai kvalifikációs tőrcsapat Világkupán a nők a 6., a férfiak a 10. helyen végeztek. Elméletben maradt esély a kvótára, a gyakorlatban nagyon nehéz lesz.

Pontosan tudtuk, hogy nagy bravúrra lenne szükség a tőrcsapatok párizsi Világkupáján ahhoz, hogy az utolsó olimpiai kvalifikációs esemény előtt legyen reális esély a kvóta megszerzésére. Akadtak pillanatok, amikor úgy tűnt, lehet is minderre sansz, ám végül nem így lett… Női csapatunk (Kondricz Kata, Kreiss Fanni, Lupkovics Dóra, Pásztor Flóra) Tajpej kötelező legyőzése (45:20) után Németországgal találkozott a nyolcaddöntőben. Az ellenfél legjobbja, Ebert ezúttal hiányzott – na, nekünk nem annyira… -, így magabiztos vívással használták ki a mieink a lehetőséget (45:29). A negyeddöntőben kellett volna az extra, a világelső olaszok legyőzése ahhoz, hogy reális maradjon az esély a nyári, párizsi repülőjegyre… A meccs második körében viszont az itáliai klasszisok “elintéztek” minket, és végül 45:27-re nyertek. Maradt a folytatás az 5-8. helyért, ahol Kanada ellen sikerült egy olyan, 45:44-es győzelmet aratni, ami matematikailag segített életben tartani a kvalifikációs reményeket. Az ötödik helyért a korábbi világbajnok amerikai válogatottat nem sikerült megszorítani (25:45), így a 6. helyen zártak a mieink. 

Nagyon kevés hiányzott a magyar férfi tőrbravúrhoz. Kispad – szurkolás közben.

A férfiak közel voltak egy hatalmas sikerhez, de végül nem jött össze… Tulajdonképpen ez történt a teljes olimpiai kvalifikáció során. Nem is egyszer ott álltak a mieink azon a határon, amelyet át kellett volna lépni ahhoz, hogy legyen esély az esetleges párizsi kvótához. Nem sikerült. Most sem. Az olimpiai bajnok, hazai környezetben vívó franciák ellen nyolc meccsen át remekeltek a mieink, különösen Szemes Gergő alakított nagyot. 40:33-nál kötött be az utolsó asszóra Dósa Dani, és 43:38-ra is vezetett. Aztán viszont hét tust adott zsinórban Maxime Pauty, a vége 43:45 lett. Ráadásul a negyeddöntőben a németek lettek volna az ellenfelek, akik korántsem legyőzhetetlenek. De hát ott van az a bizonyos volna… Ezt követően is igazolták a mieink, hogy megvan bennük a tehetség… A 9-16. helyért ugyanis az olimpiai bajnok Cheunggal felálló hongkongiakat verték 45:39-re, majd nem okozott gondot a spanyolok legyőzése sem (45:25). Végül Koreától szenvedett 45:38-as vereséget a válogatott, amely ezzel a tizedik helyen zárt.

Eredmények. Férfi tőrcsapat Világkupa, Párizs, 29 induló. A legjobb 16 közé jutásért: Magyarország-Kolumbia 45:17 (Szemes +14, Dósa +10, Tóth +7, Németh -3).

Nyolcaddöntő: Magyarország-Franciaország 43:45 (Szemes +7, Tóth -1, Dósa -8).

A 9-16. helyért: Magyarország-Hongkong 45:39 (Tóth +5, Dósa +3, Szemes -2).

A 9-12. helyért: Magyarország-Spanyolország 45:25 (Szemes +9, Dósa +8, Tóth +3).

A 9. helyért: Magyarország-Korea 38:45 (Dósa +10, Szemes -2, Tóth -5, Németh -10).

Végeredmény: 1. Egyesült Államok, 2. Japán, 3. Franciaország, …10. Magyarország (Dósa Dániel, Németh András, Szemes Gergő, Tóth Gergely).

Női tőrcsapat Világkupa, Párizs, 25 induló. A legjobb 16 közé jutásért: Magyarország-Tajpej 45:20 (Pásztor +12, Lupkovics +7, Kondricz +4, Kreiss +2).

Nyolcaddöntő: Magyarország-Németország 45:29 (Kreiss +10, Kondricz +4, Pásztor +2).

Negyeddöntő: Magyarország-Olaszország 27:45 (Kondricz -4, Pásztor -7, Kreiss -7).

Az 5-8. helyért: Magyarország-Kanada 45:44 (Kreiss +3, Pásztor +1, Kondricz -3).

Az 5. helyért: Magyarország-Egyesült Államok 25:45 (Kondricz -1, Luopkovics -4, Kreiss -7, Pásztor -8).

Végeredmény: 1. Olaszország, 2. Franciaország, 3. Lengyelország, …6. Magyarország (Kondricz Kata, Kreiss Fanni, Lupkovics Dóra, Pásztor Flóra).

Sztárok a páston

Kapcsolódó hírek

Boczkó Gábor: Inkább tele a pohár!

Nagyjából elégedetten nyilatkozott Boczkó Gábor szövetségi kapitány az 1 arany- és 2 bronzérmet hozó hongkongi világbajnokságot követően. 

Zárásként negyedik és ötödik hely

A férfi kardcsapat a negyedik, a női tőrcsapat az ötödik helyen végzett a hongkongi világbajnokság záró napján. A magyar válogatott ezzel 1 arany- és 2 bronzéremmel, további értékes helyezésekkel zárt – soha rosszabbat, gratulálunk!

Három a magyar aranyigazság!

Négy éven belül harmadszor lett világbajnoki aranyérmes a magyar női kardcsapat! Battai Sugár, Katona Renáta, Spiesz Anna, Szűcs Luca – varázslatos! Gratulálunk a fantasztikus lányoknak, és a nagyszerű edzőknek!

„Majdnem érem” női párbajtőrben

Közel volt a nagy bravúrhoz a Büki Lili, Jász-Borsody Emma, Muhari Eszter, Nagy Blanka összeállítású női párbajtőrcsapat a hongkongi világbajnokságon, végül a negyedik helyen végzett, gratulálunk! A férfi tőrcsapat a hetedik helyen zárt.

Áron nyolcadik helyével indult a hét

Szilágyi Áron ismét nagyot alkotott, háromszoros olimpiai bajnok kardozónkat egyetlen tus választotta el az éremtől a hongkongi világbajnokságon, végül nyolcadik lett. Női tőrben Pásztor Flóra volt 16-ban. Jönnek a csapatversenyek!

Élő eredmények

Közelgő események