Pásztor Flóra: majdnem érem

márc 22, 2026 | Hírek, Kiemelt hírek

Egyetlen tus hiányzott Pásztor Flórának, hogy elődöntőbe jusson a limai tőr Grand-Prix-n, végül ötödik helyen zárt, gratulálunk! Kondricz Kata nyolcaddöntőbe került, a férfiaknál Dósa Dani volt 32-ben.

Volt egy szakasza a limai női tőr Grand Prix-nak, amikor felsejlett, hogy magyar negyeddöntőt vívhatnak a mieink. Kondricz Kata előbb a kiemelt japán Csujit (15:14), majd a koreai Parkot (15:13) győzte le bravúrosan a főtáblán. Ugyanezen az ágon szerepelt kiemeltként Pásztor Flóra, aki az amerikai Devore ellen simán nyert (15:6), majd a korábbi egyéni világbajnok francia Thibust legyőzve (15:12) jutott el remek vívással a 16-ig. Flóra a következő kört is magabiztosan hozta a német Morandi ellen (15:8), azonban bizonyos Katerina Lung alaposan keresztbe tett a mieinknek. 

Flóra ötödik helye mellet Kata nyolcaddöntője is szép eredmény, gratulálunk! Fotók: Bizzi Team

Kezdődött azzal, hogy a 18 éves amerikai a szombati selejtező utolsó körében 15:14-re legyőzte Wolf Esztit a főtábláért. Majd a vasárnapi nyolcaddöntőben 15:11-re verte Katát. A Flóra elleni negyeddöntőben pedig 8:12-ről jött vissza a magyar, de hiába, 14:14 után az utolsó tust a „magyarverő” amerikai fiatal adta. Mindazonáltal Pásztor Flóra ötödik helyéhez, és Kondricz Kata nkyolcaddöntőjéhez csak gratulálni lehet, ám hiányérzet mégis akad, ennél több is kinézett ebből a napból. Majd legközelebb!

A férfiak versenyében a betegsége miatt hiányzó Szemes Gergő nélkül a csapattársak sem remekeltek. Dósa Dani egy nagyon sima győzelem – a szlovákiai Fazekas ellen – után nem tudott nyerni a 32 között a válogatottságért küzdő francia Helmy-Cocoynacq-kal szemben(11:15), míg a másik magyar főtáblás, Tóth Gergely a hongkongi Leungtól kapott ki a 64 között (8:15). 

Eredmények. Férfi tőr egyéni Grand Prix, Lima, 164 induló. A legjobb 32 közé jutásért: Dósa-Fazekas (szlovákiai) 15:1, Tóth-Leung (hongkongi) 8:15.

A legjobb 16 közé jutásért: Dósa-Helmy-Cocoynacq (francia) 12:15. 

Végeredmény: 1. Guillaume Bianchi (olasz), 2. Kirill Borodacsev (orosz), 3. Cheung Ka Long (hongkongi) és Alexander Choupenitch (cseh), …18. Dósa Dániel, …37. Tóth Gergely, …77. Bálint Álmos, …88. Mihályi Andor.

Női tőr egyéni Grand Prix, Lima, 134 induló. A legjobb 32 közé jutásért: Pásztor-Devore (amerikai) 15:6, Kondricz-Azuma (japán) 15:14, Lupkovics-Csuji (japán) 8:15.

A legjobb 16 közé jutásért: Pásztor-Thibus (francia) 15:12, Kondricz-Park (koreai) 15:13.

Nyolcaddöntő: Pásztor-Morandi (német) 15:8, Kondricz-Lung (amerikai) 11:15.

Negyeddöntő: Pásztor-Lung (amerikai) 14:15.

Végeredmény: 1. Alice Volpi (olasz), 2. Lauren Scruggs (amerikai), 3. Katerina Lung (amerikai) és Martina Favaretto (olasz), 5. Pásztor Flóra (edző: Beliczay Sándor, válogatott edző: Marco Goncalves), …15. Kondricz Kata,  …60. Lupkovics Dóra, …93. Wolf Eszter. 

Sztárok a páston

Kapcsolódó hírek

Puha ágak, kemény csaták

Az olimpia mellett a világbajnokság csapatversenye az egyetlen olyan vívóesemény, ahol a direkt kieséses tábla kialakításakor semmiféle sorsolás nincs, a világranglistán elfoglalt helyezések alapján kap mindenki ellenfelet. Lehet tehát elemezni, videózni, no meg számolgatni.

Média óra – vb-indulás előtt

Sajtóbeszélgetésen találkoztak a magyar vívóválogatott tagjai a média képviselőivel a hongkongi világbajnokság előtt. Pénteken indul az első csoport, a vb július 22-én kezdődik, hajrá, magyarok! 

Hongkongi kedvcsináló

Egy héttel a hongkongi világbajnokság rajtja előtt az évtized, azaz a 2020-as évek eddigi három, magyar szempontból egyaránt kimagaslóan sikerült vb-jének legszebb pillanatait idézzük fel – mintegy kedvcsinálóként!

Mohamed Aida is a Hall of Fame-ben

Beválasztotta a Nemzetközi Vívó Szövetség a sportági Hall of Fame-be az 50 évesen is aktív, tőröző világklasszist, Mohamed Aidát, aki 17 esztendősen nyerte első érmét világversenyen, és 48 évesen a legutóbbit! Gratulálunk!

NEKA – az új Tata

A végéhez közeledik a magyar vívóválogatott felkészülése a hongkongi világbajnokságra (július 22-30.). A NEKA balatonboglári edzőtáborában látogattuk meg az ott készülő kardozókat és párbajtőrözőket. 

Élő eredmények

Közelgő események