Petschauer Attila emlékének adóztunk

júl 23, 2024 | Hírek, Kiemelt hírek

A tragikus sorsú, kétszeres olimpiai bajnokról emlékeztünk meg - többek között válogatott vívók, Izrael nagykövete és Csampa Zsolt elnök társaságában.

A Holokauszt nyolcvanadik évfordulója, és a párizsi olimpia rajtja tette teljesen időszerűvé azt a kedd, kora délutáni megemlékezést, melyet a kétszeres olimpiai bajnok kardozó, Petschauer Attila, Attila úti botlatókövénél tartottak kedd délután. 

Csampa Zsolt, Kirschner Péter, Boczkó Gábor, Gárdos Gábor, Battai Sugár, Rabb Krisztián, Yacov Hadas-Handelsman, Izrael magyarországi nagykövete és Grósz Andor (Fotók: Róth Tamás/Maccabi VAC)

Petschauer Attilát elsőként Kunos Péter, a Mazsihisz-BZSH ügyvezető igazgatója méltatta, majd Csampa Zsolt, a Magyar Vívó Szövetség elnöke mondott beszédet, melyet követően letette az emlékezés kavicsát többek között Boczkó Gábor szövetségi kapitány, Gárdos Gábor, a női kardcsapat válogatott edzője, valamint két kardozó olimpikonunk, Battai Sugár és Rabb Krisztián. 

Az eseményt a Magyar Zsidó Kulturális Egyesület elnöke, Kirschner Péter szervezte karöltve a Magyar Vívó Szövetséggel, melynek elnökségi tagja, Grósz Andor, a Mazsihisz elnöke is ott volt a megemlékezésen. A rövid szertartást megtisztelte jelenlétével Yacov Hadas-Handelsman, Izrael magyarországi nagykövete. 

Mint ismert, Petschauer Attila kora egyik legkiemelkedőbb kardvívója volt. Két magyar olimpiai csapataranynak volt főszereplője 1928-ban és 1932-ben, előbbi eseményen egyéni ezüstöt is nyert. Fiatalon, 28 évesen befejezte pályafutását, Ezt követően a budapesti társasági élet egyik központi alakja lett, újságíróként, sportújságíróként dolgozott. Életének és családjának történetét többek között a “Napfény íze” című, világhírű filmdráma dolgozta fel. Állítólagos mentesítő okmánya ellenére nem tudta elkerülni a második világháborúban a munkaszolgálatot, az akkori Szovjetunió területén, minden valószínűség szerint kínzásokat követően halt meg 1943-ban. 

Sztárok a páston

Kapcsolódó hírek

FIGYELEM – TÁJÉKOZTATÁS!

Tisztelt Egyesületek! Ezúton tájékoztatunk mindenkit, hogy a Diákolimpia ideje alatt, azaz a 2026.06.11-13 közötti időszakban az MVSZ-iroda zárva lesz. Megértéseteket előre is nagyon szépen köszönjük! Fodor Kende Mihály sportigazgató

Európa-bajnokság előtt – 1. rész, kard

Jövő kedden, június 16-án kezdődik az Európa-bajnokság a franciaországi Antonyban, Párizs elővárosában. Névsorban, fegyvernemenként, szakáganként nézzük végig a magyar esélyeket – vezetőedzői nyilatkozatokkal.

Esélyesek sikere junior tőrben

Tőrben is előválogatót rendeztek vasárnap a junioroknak a Honvéd vívótermében. A korábbi válogatottak győztek, a férfiaknál Zsögön Andor (Budakalász), a nőknél Kollár Anna (Törekvés) lett az aranyérmes, gratulálunk!

Vasasos aranyak junior kardban

A férfiaknál Farsang Bernát, a nőknél Csonka Dorottya nyerte a több meglepetést is hozó junior kard előválogatót, egyben Magyarkupa-fordulót az UTE vívótermében, gratulálunk!

Fióna hozta a magyar aranyat

A nőknél Grósz Fióna (Honvéd), a férfiaknál a horvát Derezic nyerte a tőrözők kadet Magyarkupa-fordulóját, egyben előválogatóját, gratulálunk!

Élő eredmények

Közelgő események