Rácz Brigi arany-, Fodor Bendegúz ezüstérmes a kadet vk-n!

nov 13, 2025 | Hírek, Kiemelt hírek

Megszerezte első két érmét a magyar vívósport az ősszel debütáló versenysorozaton, a kadet világkupán. Mindjárt egy aranyat (Rácz Brigitta) és egy ezüstöt (Fodor Bendegúz) nyertek a fiatalok a taskenti kadet kard vk-n, gratulálunk!

Két hete, Isztambulban a tőrözők nyitották magyar részről a kadetok világkupa-versenysorozatát, ott még érem nélkül maradtak a mieink. A taskenti kard állomáson viszont nem! A nők versenyében Rácz Brigitta táblaegyesként kezdte a direkt kieséses szakaszt, és a végén három orosz riválist legyőzve nyerte meg az eseményt. Gratulálunk Briginek, kertvárosi edzőinek és a válogatott edzőnek! A férfiaknál Fodor Bendegúz majdnem lekopírozta Brigit. Ő is táblaegyes volt a csoportkör után, és egészen a döntőig menetelt. Ott szenvedett szoros vereséget kazah ellenfelétől, de az ezüstéremhez jár a nagy gratuláció a TFSE kardozójának és edzőinek egyaránt. Már csak azért is jogos az elismerés ifjú tehetségeinknek, mert szombaton és vasárnap még a gödöllői kadet európai körversenyen szerepeltek, kedden átrepülték az éjszakát Ázsia irányába, és ezek után teljesítettek kiemelkedően. 

A sikeres taskenti kadet kardküldöttség – középen ülnek a főszereplők.

A taskenti korosztályos kardhétvége péntektől a juniorok versenyével folytatódik, hajrá, magyarok! 

Eredmények. Kadet kard világkupa, Taskent. 

Férfi egyéni, 53 induló. A legjobb 32 közé jutásért: Koszta-Ajvász-Katsnelson (izraeli) 15:14.

A legjobb 16 közé jutásért: Fodor-Tursznajev (üzbég) 15:9, Koszta-Ajvász-Auszajnkin (orosz) 15:9, Godó-Grosszul (orosz) 11:15.

Nyolcaddöntő: Fodor-Alimzsanov (kazah) 15:9, Koszta-Ajvász-Grosszul (orosz) 6:15.

Negyeddöntő: Fodor-Kabulov (üzbég) 15:6.

Elődöntő: Fodor-Juzsakov (orosz) 15:14.

Döntő: Fodor-Kajim (kazah) 12:15.

Végeredmény: 1. Ajbar Kajim (kazah), 2. Fodor Bendegúz (edző: Patócs Ákos, válogatott edző: Balla Nándor), 3. Matvej Birjukov (orosz) és Gleb Juzsakov (orosz), …16. Koszta-Ajvász Imre, …27. Godó Vilmos. 

Női egyéni, 48 induló. A legjobb 16 közé jutásért: Rácz-Rusztamova (üzbég) 15:5, Bácskay-Karatajeva (kazah) 15:5, Komjáthy-Huszambojeva (üzbég) 12:15.

Nyolcaddöntő: Rácz-Milenkaja (orosz) 15:12, Bácskay-Li (orosz) 8:15.

Negyeddöntő: Rácz-Filippova (orosz) 15:13.

Elődöntő: Rácz-Iszakova (orosz) 15:11.

Végeredmény: 1. Rácz Brigitta (edző: Király Bence, válogatott edző: Kocsis Zsolt), 2. Sztanyiszlava Jankina (orosz), 3. Anasztaszia Iszakova (orosz) és Julija Li (orosz), …14. Bácskay Kincső, …19. Komjáthy Boglárka.

Sztárok a páston

Kapcsolódó hírek

Nincs megállás – az U23 Eb következik

A szardíniai Cagliariban rendezik szombattól keddig az U23 Európa-bajnkságot. Az eseményen teljes létszámú, erős magyar csapat vesz részt. Hajrá, magyarok!

Arany, ezüst, helyezések: csodás vasárnap!

Nagyszerű magyar sikereket hozott a párbajtőr Westend Grand Prix! A férfiaknál Nagy Dávid arany-, a nőknél Muhari Eszter ezüstérmet nyert, míg Nagy Blanka az ötödik, Fenyvesi Csaba a hetedik helyen végzett. Gratulálunk!

Bronzérem, amelynek nagyon lehet örülni

Bronzérmet nyert a Dallos Benedek, Rabb Krisztián, Szatmári András, Szilágyi Áron összeállítású férfi kardcsapat a padovai világkupa-versenyen, nagyon szép eredmény, gratulálunk!

Ötödik és 11. hely Kairóban

A női tőrcsapat (Kollár Anna, Kondricz Kata, Papp Jázmin, Pásztor Flóra) ötödik, a férfi (Bálint Álmos, Mihályi Andor, Szemes Gergő, Tóth Gergely) a 11. helyen végzett a kairói világkupa-versenyen.

Nagyon közel az éremhez

Rendkívül nehéz ágon, jó vívással, ám a végén két szoros vereséggel a negyedik helyen végzett a Battai Sugár, Pusztai Liza, Spiesz Anna, Szűcs Luca összeállítású női kardcsapat az athéni világkupa-versenyen. 

Élő eredmények

Közelgő események