Szűcs Luca és Spiesz Anna főtáblás

jan 12, 2024 | Hírek, Kiemelt hírek

Két magyar női kardozó, Szűcs Luca és Spiesz Anna jutott a 64-es főtáblára a tuniszi Grand Prix-n. Szombaton a férfiak selejteznek.

Eddig nem túlzottan szép emlékű számunkra a tuniszi női kard Grand Prix. Kezdődött azzal, hogy két alapemberünk, az egyéni világranglistán legelőkelőbb helyen álló Márton Anna, illetve Pusztai Liza sérülése miatt ezúttal nem indulhatott a másfélszeres szorzós egyéni olimpiai kvalifikációs versenyen. Aztán folytatódott azzal, hogy a magyar csapat vívófelszerelése nem érkezett meg az észak-afrikai fővárosba, vélhetően az isztambuli átszállásnál keveredett el. Mivel az eseményen nem volt lehetőség a vásárlásra, ezért kölcsöncuccokban léptek pástra a selejtező napon a mieink. Vélhetően ez is közrejátszott abban, hogy sikerülhetett volna jobban a péntek, melynek végén Szűcs Lucának és Spiesz Annának sikerült feljutnia a vasárnapi főtáblára. 

Szűcs Luca ott lesz a vasárnapi folytatásban.

A csoportkör igazán egységesen alakult a mieinknek, mivel mind az öt indulónk négy győzelemmel és két vereséggel zárt, ezáltal egy direkt kieséses meccset kellett hozni a 64-ért. Ez jött össze Lucának és Annának. Méghozzá mindkettejüknek “habkönnyen”, hiszen egyaránt 15:5-re győzték le amerikai riválisukat. Szűcs Luca teljesítménye kétszeres világbajnokként rendben is van, Spiesz Anna viszont szombat-vasárnap a budapesti junior Vk-n nyert két aranyérmet – most a felnőttek között is folytatja remek sorozatát. 

Spiesz Anna a juniorok után a felnőttek között is villog.

A többieknek ugyanez nem sikerült. Battai Sugár egyetlen tussal maradt alul a lengyel válogatott Cieslarral szemben. A legutóbbi, orleans-i GP-n negyeddöntős Katona Renáta a kanadai Brindamourtól kapott ki, Beviz Dorottya pedig az olasz Spicától szenvedett vereséget. Gyorsan tegyük hozzá: olimpiai szempontból mindez reményeink szerint nem sok mindent befolyásol – legfeljebb az egyéni verseny ágait. Női kardban ugyanis a csapatkvalifikáció az alap, és ebben a tekintetben nem oszt, nem szoroz a tuniszi Grand Prix. 

Az esemény szombaton a férfiak selejtezőjével folytatódik. 

Eredmények. Női kard egyéni Grand Prix, Tunisz, 149 induló. A csoportmérkőzéseken: Battai Sugár 4 győzelem/2 vereség, Szűcs Luca 4/2, Spiesz Anna 4/2, Katona Renáta 4/2, Beviz Dorottya 4/2 (valamennyien továbbjutottak).

A legjobb 64 közé jutásért: Szűcs-Lu (amerikai) 15:5, Spiesz-Shealy (amerikai) 15:5, Beviz-Spica (olasz) 10:15, Battai-Cieslar (lengyel) 14:15, Katona-Brondamour (kanadai) 11:15.

Vasárnap a legjobb 32 közé jutásért: Szűcs-Fu (kínai), Spiesz-Perez Cuenca (spanyol).

Sztárok a páston

Kapcsolódó hírek

Kezdődik az U23-as Európa-bajnokság

A szezon utolsó nagy, korosztályos nemzetközi eseménye kezdődik Tallinnban. Csütörtöktől vasárnapig rendezik az U23-as Európa-bajnokságot, hajrá, magyarok!

Kardtábor Japánban, Áron nélkül – GP Szöulban, Áronnal!

A férfi kardválogatott a budapesti Vk-ezüstérem után, már a szöuli egyéni Grand Prix-re készül, melyen Szilágyi Áron visszatér. Az ezt megelőző japán edzőtábort viszont még kihagyja. 

kellemes húsvéti ünnepeket

Kellemes húsvéti ünnepeket kíván a Magyar Vívó Szövetség!

Elhunyt Valter Béla

78 éves korában elhunyt Valter Béla. A kardmester a kilencvenes évek elejéig dolgozott Magyarországon, majd az Egyesült Államokban edzősködött tovább, és ott halt meg váratlanul. 

Még egyszer a junior vb-ről

A kínai Vuhsziban véget ért a kadet és junior világbajnokság. A magyarok egy arany- és egy ezüstéremmel térhettek haza. Volt jobb, igaz, rosszabb is – éppen tavaly. Három szempontból készítettünk összegzést.

Élő eredmények

Közelgő események