Szúrófegyverek hétvégéje következik

febr 4, 2026 | Hírek, Kiemelt hírek

Tőrben a fegyvernem "gálája", a torinói egyéni Grand Prix következik, párbajtőrben a férfiak Heidenheimben, a nők Vuhsziban vívnak egyéni és csapat világkupát. 

 Egészen elképesztő ütemben fejlődik sportágunk, terjed a világon a vívóláz. Nagyjából tíz éve annak, amikor nagy sikerként könyveltük el azt, hogy a budapesti Westend Grand Prix-n a férfiaknál összejött a 300-as indulószám. Nos, most 2026-ot írunk, és a heidenheimi férfi párbajtőr világkupára 373-an neveztek, mi több a torinói férfi tőr GP 293 indulónál tart…

Visszatértek a nemzetközi körforgásba a legjobb orosz vívók is – egyéniben és csapatban egyaránt. Ez, meglehet, néhányak számára megosztó hír, ám hogy a sportág történelméhez és a színvonal további emelkedéséhez szoros köze van az orosz vívásnak, az elvitathatatlan. Minden esetre a jövő tavasszal kezdődő olimpiai kvalifikáció erőviszonyait több fegyvernemben is bizonyosan átírja majd a visszatérésük. 

De térjünk át a mieinkre, elvégre szúrófegyvereink igen fontos hétvége előtt állnak, ráadásul a kínai eseményt leszámítva valamennyi verseny beszámít a hazai válogatásba. Ennek megfelelően az európai helyszínekre a maximális, 12-12 fővel utaztak, illetve utaznak el vívóink. Nemcsak a mennyiség, hanem a minőség is garantált, szerencsére komolyabb sérülés most nem zavarja a felkészülést. Olimpiai bajnok férfi párbajtőrcsapatunk valamennyi tagja pástra lép Heidenheimben csütörtöktől szombatig, és természetesen ott lesznek a trónkövetelők is. A nők a kínai Vuhsziban vívnak, de az utazás javán már túlvannak, mivel Hongkongban vesznek részt nemzetközi edzőtáborban, és onnan repülnek az ottani léptékkel szomszédos Vuhsziba. Itt a hagyományos menetrend szerint, péntektől vasárnapig zajlanak majd az események. 

Ugyancsak „előrehozott víkend” mellett zajlik a torinói tőrprogram. Torinóban is csütörtöktől szombatig tartanak a versenyek, és mivel Grand Prix-t rendeznek az észak-olasz városban, így csak egyéni viadalok lesznek. Magyar hiányzó itt sem lesz, a férfiaknak ez lesz az utolsó nemzetközi versenye, ami beszámít a ranglistába, és a nőknek is csak egy marad hátra. Világbajnoki bronzérmes férfi csapatunk összeállítása valószínűleg nem változik, a női ranglistán viszont igen nagy a tülekedés, az első és a hatodik helyezett között mindössze 800 pontnyi a különbség. Csak a rend kedvéért: egy torinói nyolcaddöntőért 960 pont járna…

Az eseményekről természetesen valamennyi platformunkon beszámolunk, kövessetek, szurkoljatok, hajrá, magyarok!

Sztárok a páston

Kapcsolódó hírek

95 éves Bárány Árpád!

95. születésnapját ünnepli június 24-én Bárány Árpád, a magyar vívás legidősebb élő olimpiai bajnoka. Olimpiai és világbajnok párbajtőrözőnknek nagyon boldog születésnapot kívánunk – irány a 100!

Anna aranyai, Liliána bronzai!

Az évad kerekesszékes utánpótlás (U23) világbajnokságát, a Földközi-tenger legforgalmasabb kikötővárosában, a törökországi Mersinben rendezték, ahonnan versenyzőink két arany- és két bronzéremmel tértek haza.

Boczkó Gábor: Félig tele a pohár

Egy arany-, egy ezüst és két bronzéremmel, további nyolc egyéni helyezéssel (5-8. helyek) zárult Antonyban az Európa-bajnokság, ezzel a magyar válogatott az éremtáblázat harmadik helyén végzett, gratulálunk!

Ezüst a végére, szép volt, lányok!

Nagyszerű ezüstéremmel ért véget a franciaországi Európa-bajnokság. A Borsody Emma, Büki Lili, Muhari Eszter, Nagy Blanka összeállítású női párbajtőrcsapat az oroszokat és az olaszokat legyőzve végzett a második helyen, a férfi tőrözők ötödikek lettek!

Három a magyar igazság!

2024 és 2025 után ismét megvédte Európa-bajnoki címét a magyar férfi kardválogatott (Dallos Benedek, Rabb Krisztián, Szatmári András, Szilágyi Áron). Triplázásra az Eb-k történetében magyar részről még nem volt példa, gratulálunk, csodálatos eredmény!

Élő eredmények

Közelgő események