Teljes lett az éremkollekció

szept 19, 2025 | Hírek, Kiemelt hírek

A bronz és az arany után összejött az ezüst is! Második lett a spanyolországi Sevillában rendezett katonai világbajnokságon a Buta Levente, Rédli András, Siklósi Gergely összeállítású férfi párbajtőrcsapat, gratulálunk! 

Három, rendkívül szoros mérkőzést vívott a Buta Levente, Rédli András, Siklósi Gergely összeállítású férfi párbajtőrcsapat a sevillai katonai világbajnokságon. Sportszázadunk tagjai előbb a negyeddöntőben Lengyelországot győzték le 28:26-ra, majd az elődöntőben Svájcot 38:37-re. A döntőben Ukrajna volt az ellenfél, és az egész nap pluszt hozó befejező ember, Siklósi Geri ezúttal is feljött, de fordítani nem tudott, 43:45 lett a vége. 

Ezzel a magyar sportszázad tagjai a vívó katonai világbajnokságot egy arany- (női tőrcsapat), egy ezüst- (férfi párbajtőrcsapat) és egy bronzéremmel (Dósa Dániel) zárták, gratulálunk!

Eredmények. Katonai világbajnokság, Sevilla.

Férfi párbajtőrcsapat, 10 induló: 1. Ukrajna, 2. Magyarország (Buta Levente, Rédli András, Siklósi Gergely, edzők: Halla Péter, László István, Dancsházy-Nagy Tamás), 3. Svájc. 

Sztárok a páston

Kapcsolódó hírek

Három a magyar igazság!

2024 és 2025 után ismét megvédte Európa-bajnoki címét a magyar férfi kardválogatott (Dallos Benedek, Rabb Krisztián, Szatmári András, Szilágyi Áron). Triplázásra az Eb-k történetében magyar részről még nem volt példa, gratulálunk, csodálatos eredmény!

Negyedik és hetedik hely a csapatnyitányon

Női kardcsapatunk (Battai Sugár, Pusztai Liza, Spiesz Anna, Szűcs Luca) a negyedik, férfi párbajtőrözőink (Andrásfi Tibor, Koch Máté, Nagy Dávid, Siklósi Gergely) a hetedik helyen végeztek a franciaországi Európa-bajnokságon. 

Muhari Eszti hozta az újabb bronzot

Mind a hat fegyvernemre jutott helyezés az Európa-bajnokság egyéni versenyében, és Muhari Eszternek köszönhetően párbajtőrben megszereztük a második érmünket! Tőrben Dósa Dani hatodik, Mihályi Andor hetedik lett, gratulálunk! Jöhetnek a csapatversenyek!

Szatmári bronzérmes, további helyezések

Megvan az első magyar érem az Európa-bajnokságon! Szatmári András bronzot nyert kardban, míg Rabb Krisztián hatodik lett. A több szempontból különleges napon női tőrben Pásztor Flóra ötödik, Papp Jázmin hetedik lett, gratulálunk!

Három helyezés a nyitónapon

A franciaországi Európa-bajnokság nyitónapján női kardban Szűcs Luca ötödik, Battai Sugár nyolcadik lett, férfi párbajtőrben Andrásfi Tibor végzett a hatodik helyen, gratulálunk! 

Élő eredmények

Közelgő események