Tizenötödik a férfi tőrcsapat

nov 12, 2023 | Hírek, Kiemelt hírek

A sérült Dósa Dánielt nélkülöző, Bagdány Albert, Németh András, Szemes Gergő, Tóth Gergely összeállítású férfi tőrcsapat a 15. helyen végzett az isztambuli Világkupán.

Igazából tudtuk azt, hogy hihetetlen bravúrra lenne szükség ahhoz, hogy életben maradjanak a magyar férfi tőrválogatott olimpiai kvótás esélyei. Nevezetesen a 8 közé jutásért a világbajnoki bronzérmes Hongkongot kellett volna legyőzni. Aztán amikor kiderült, hogy az előző napon, az egyéniben bokasérülést szenvedő Dósa Dániel sem tud vívni, tovább csappantak az esélyek… (Nem mellesleg: láttuk a Dani lábáról készült fotót, nagyon nem nézett ki jól az a boka…)

A Bagdány Albert, Németh András, Szemes Gergő, Tóth Gergely összeállítású válogatott Katart tisztességel, 45:27-re legyőzte a 16-ért, azonban a nyolcaddöntőben Hongkong ellen nem volt reális esély. A vége éppen úgy 45:27 lett, mint korábban, csak éppen nem ide… Az is nyilvánvaló volt, hogy a folytatás a 9-16. helyért sem lesz sétagalopp. Nem is lett az. Ukrajna 45:37-re, majd Spanyolország 45:44-re bizonyult jobbnak. A nap utolsó meccsén Kanadát sikerült legyőzni 43:41-re, és mindez összességében a 15. helyet jelentette. 

Kijelenthető, ebben a fegyvernemben a csapatkvótához kisebbfajta csodára lenne szükség, jelen állás szerint az egyéni, egyszemélyes kvalifikáció tűnik a lehetséges maximumnak – az sem lesz egyszerű. 

Szemes Gergő, Tóth Gergely, Bagdány Albert és Németh András a 15. helyen végzett.

Eredmények. Férfi tőrcsapat Világkupa, Isztambul, 24 induló. A legjobb 16 közé jutásért: Magyarország-Katar 45:27 (Tóth +12, Szemes +7, Németh -1).

Nyolcaddöntő: Magyarország-Hongkong 27:45 (Bagdány +2, Tóth -4, Németh -5, Szemes -11).

A 9-16. helyért: Magyarország-Ukrajna 37:45 (Tóth +2, Szemes +1, Bagdány -11).

A 13-16. helyért: Magyarország-Spanyolország 44:45 (Németh +7, Tóth -4, Szemes -4).

A 15. helyért: Magyarország-Kanada 43:41 (Németh +5, Szemes +2, Tóth -5).

Végeredmény: 1. Olaszország, 2. Japán, 3 Egyesült Államok, …15. Magyarország (Bagdány Albert, Németh András, Szemes Gergő, Tóth Gergely)

Sztárok a páston

Kapcsolódó hírek

Téglásy György: 20 év a vívás szolgáltában

Húsz év szolgálat után távozik posztjáról válogatottunk kiváló csapatorvosa, Téglásy György. A MOB által nemrégiben kitüntetett belgyógyásszal beszélgettünk, aki bemutatta utódját, Vajda Flórát. 

Öt újonccal itt az Eb-csapat!

A legfontosabb napirendi pontja a szövetség csütörtöki elnökségi ülésének a júniusi Európa-bajnokságon induló magyar válogatott összetételének kijelölése volt. Megtörtént! 

Tájékoztatás!

Tisztelt Egyesületek! Ezúton tájékoztatunk mindenkit, hogy a hétvégén Budapesten megrendezésre kerülő UEFA-bajnokok ligája-döntő kapcsán több útlezárás is lesz a főváros közlekedésében. Tájékoztatunk mindenkit, hogy a lezárások hatással lehetnek a hétvégi, az UTE-ban...

Közgyűlést tartott az MVSZ

Megtartotta éves, rendes közgyűlését a Magyar Vívó Szövetség. A Magyar Sport Házában  rendezett esemény határozatképes volt, valamennyi napirendi pontot egyhangúlag fogadott el a tagság. 

Bronzos zárás női kardban

Egy remek bronzéremmel zárult a vívóhétvége, egyben a 2025/26-os világkupaszezon. Harmadik lett Limában a Battai Sugár, Pusztai Liza, Spiesz Anna, Szűcs Luca összeállítású női kardcsapat, gratulálunk!

Élő eredmények

Közelgő események