A szombati események felidézése előtt visszatérnénk a péntekre, mert, mint megtudtuk, nem akármilyen körülmények között érkeztek férfi tőrözőink Tuniszba. Az Isztambulba tervezett átszállás ugyanis egy vihar miatt meghiúsult. Az még hagyján, hogy a fedélzeten nem kis riadalmat okozott a túlzás nélkül zuhanás közeli állapot – pontosabban ezt a “hagyjánt” a gépen ülők nyilván nem osztják… Ám Isztambulban végül nem tudott leszállni a repülő, amely Izmirben kötött ki. Ott csaknem négy órás, gépben töltött várakozást követően tudott Isztambulba visszatérni a járat, egyébként fedélzetén többek között az Eb-selejtezőt játszó férfi kosárlabda-válogatottal – innen lehet a sportot kedvelőknek ismerős a történet. Azt a részét viszont a vájtfülűek sem tudhatják, hogy vívóink ezáltal lekésték a tuniszi csatlakozást, így a reptéri hotelben töltötték a csütörtök éjszakát.
A versenyigazgatóság és a riválisok elfogadták, hogy az érintett magyarokat a csoportmeccsek “második turnusába”, péntek reggel tizenegy órára tegyék, akkor esett ugyanis be a küldöttség a csarnokba. Senki sem fogta és fogja erre a szereplést, de azért a történtek nyilván nem segítették az eredményességet… (Lásd még a férfi kosármeccsen: Törökország-Magyarország 92:66.)
A hölgyeket nem zavarta semmiféle turbulencia, és összességében szépen teljesítettek, elvégre ebben a fegyvernemben egy negyed- és egy nyolcaddöntős helyezés kifejezetten ritkaságszámba megy! Ezúttal Kondricz Katának jár a taps, kemény ágon menetelt, kifejezetten jónevű riválisokat búcsúztatott. Kezdte a japán Azumával (15:11), majd jött a párizsi kvótáért éppen Flórával nagy harcot vívó brit Stutchbury (15:9), végül a nyolcért az orosz Szunducskova, akit mostanság nemigen lehetett látni… (15:12). A négyért az olimpiai bronzérmes kanadai Harvey ellen már nem volt reális esély (4:15), ezzel a nyolcadik helyen zárt Marco Goncalves honvédos tanítványa, gratulálunk!
Pásztor Flóra az amerikai Jingnek esélyt sem hagyott (15:6), ezt követően viszont a szingapúri Wong alaposan megszorította olimpiai nyolcadikunkat (15:14). A nyolcaddöntőben pedig a japán Uno 15:10-re jobbnak bizonyult. A harmadik főtáblás magyar, Lupkovics Dóra az első körben szenvedett vereséget.
A férfiaknál Dósa Dani és Szemes Gergő jutott a 64 közé az elején említett viszontagságok után. Sokkal tovább nem is kerültek. A sérülés után visszatérő Gergő a belga Van Campenhouttól kapott ki az első körben (11:15). Dani előbb legyőzte az erős riválisnak számító francia Rogert (15:12), utána viszont ugyanilyen arányú vereséget szenvedett az osztrák Lechnertől, ezzel a 32 között búcsúzott.
Vasárnap a férfi és női csapatversennyel zárul a tuniszi tőr Világkupa, hajrá, magyarok!
Eredmények. Női tőr egyéni Világkupa, Tunisz, 179 induló. A legjobb 32 közé jutásért: Pásztor-Jing (amerikai) 15:6, Kondricz-S. Azuma (japán) 15:11, Lupkovics-Szopit (ukrán) 8:15.
A legjobb 16 közé jutásért: Pásztor-Wong (szingapúri) 15:14, Kondricz-Stutchbury (brit) 15:9.
Nyolcaddöntő: Kondricz-Szunducskova (orosz) 15:12, Pásztor-Ueno (japán) 10:15.
Negyeddöntő: Kondricz-Harvey (kanadai) 4:15.
Végeredmény: 1. Martina Favaretto (olasz), 2. Arianna Errigo (olasz), 3. Julia Walczyk-Klimaszyk (lengyel) és Eleanor Harvey (kanadai), …8. Kondricz Kata (edző és válogatott edző: Marco Goncalves), …10. Pásztor Flóra, …44. Lupkovics Dóra, …68. Papp Jázmin, …73. Mohamed Aida, …77. Pöltz Anna, …106. Mesteri Viktória, 107. Wolf Eszter, …137. Nekifor Erika.
Férfi tőr egyéni Világkupa, Tunisz, 242 induló. A legjobb 32 közé jutásért: Dósa-Roger (francia) 15:12, Szemes-Van Campenhout (belga) 11:15.
A legjobb 16 közé jutásért: Dósa-Lechner (osztrák) 12:15.
Végeredmény: 1. Alexander Massialas (amerikai), 2. Bryce Louie (amerikai), 3. Mohamed Hamza (egyiptomi) és Alexander Choupenitch (cseh), …20. Dósa Dániel, …42. Szemes Gergő, …86. Tóth Gergely, …99. Mihályi Andor, …124. Bagdány Albert, …144. Gergely Zoltán, …156. Bálint Álmos, …158. Németh András, …173. Orovecz Gergely, …204. Benyus Attila, …228. Zsigmond Dániel.