Öten Athénban a 64 között

Csaknem kéthetes programját kezdte meg péntek délután Athénban a magyar férfi kardválogatott. Az egyéni Világkupa-verseny selejtezőjéből a kiemelt Szilágyi Áron és Gémesi Csanád mellett Decsi Tamás, Iliász Nikolász és Szatmári András került a szombati 64-es táblára.

Hosszú útra indultak férfi kardozóink csütörtök kora délután. Péntektől vasárnapig az athéni Világkupa-versenyen vesznek részt egyéniben és csapatban egyaránt. Az idén búcsúzó versenynaptár sűrűségének köszönhetően egy hét múlva pedig ugyanez a program vár rájuk Chicagóban. 

 
Éppen ezért úgy döntött Somlai Béla fegyvernemi vezetőedző, hogy Athénból hétfőn egyenesen az amerikai városba repül a válogatott. Így aztán csaknem két hétre kellett pakolni az egyébként sem kisméretű vívózsákba Szilágyi Áronnak és négy társának, Gémesi Csanádnak, Decsi Tamásnak, Iliász Nikolásznak és Szatmári Andrásnak. Ráadásul a két csapatverseny egyben zárja is a szezont, utána már “csak” az Eb és a vb következik, és mivel jelenleg a hetedik helyen szerénykedik a válogatott, fontos lenne az előbbre lépés. 
 
Mi viszont ne ugorjunk ekkorát előre, elvégre pénteken már megkezdődött a férfi kardverseny selejetezője. Az említett öt válogatott közül a kisebb műtéti beavatkozása után visszatérő olimpiai bajnokunk, Szilágyi Áron és Gémesi Csanád kiemeltként nem lépett pástra, viszont Decsiék további hét magyar társat kaptak. Nagy Pál, Nagy Zsolt, Puy Sebestyén, Gémesi Bence, Gáll Csaba, Ravasz Etele és Csaba Márton Bence személyében. 
 
Aztán a sors, vagy inkább a realitás úgy hozta, hogy a chicagói öt magyar jutott a főtáblára, így szombaton ők folytathatják az athéni versenyt.
 
Eredmények. Férfi kard egyéni Világkupa-verseny, Athén, 169 induló. A csoportmérkőzéseken: Szilágyi Áron kiemelt, Gémesi Csanád kiemelt, Iliász Nikolász 6 győzelem/0 vereség (továbbjutott), Nagy Pál 5/1, Gáll Csaba 4/2, Szatmári András 4/2,  Decsi Tamás 4/2, Puy Sebestyén 3/3, Csaba Márton Bence 2/4, Nagy Zsolt 2/4, Ravasz Etele 2/4, Gémesi Bence 2/4 (kiesett).
A 96 közé jutásért: Gál-Imparato (olasz) 15:5, Nagy Zs.-Abedini (iráni) 5:15, Ravasz-R. Schrödter (német) 13:15, Puy-Gans (francia) 15:14, Csaba-Mackiewicz (amerikai) 10:15.
A 64 közé jutásért: Decsi-Crutchett (brit) 15:5, Szatmári-Chung (koreai) 15:13, Gál-Dershwitz (amerikai) 5:15, Nagy P.-Casares (spanyol) 14:15, Puy-Miramon Choy (francia) 13:15. 
Szombaton a 64 között: Szilágyi-Escudero (spanyol), Iliász-How (hongkongi), Gémesi Cs.-Apithy (francia), Szatmári-Agresta (brazil), Decsi-Buikevitch (fehérorosz).

2014. április 25.

Élő eredmények

Közelgő események

Kezdődik az U14 Európai fesztivál

Harmadszor rendeznek Európai fesztivált a legfiatalabb korosztálynak, ezúttal Olaszországban. A népes magyar delegáció reggel indult Budapestről, hajrá, fiatalok!

Elhunyt Takács Antal 

Életének 82. évében, súlyos betegség után elhunyt Takács Antal, a nyolcvanas évek egyik legkiválóbb tőr és párbajtőredzője, aki később három évtizedet dolgozott Németországban, majd utolsó éveit is munkával, az UTE öttusa-szakosztályában töltötte.

95 éves Bárány Árpád!

95. születésnapját ünnepli június 24-én Bárány Árpád, a magyar vívás legidősebb élő olimpiai bajnoka. Olimpiai és világbajnok párbajtőrözőnknek nagyon boldog születésnapot kívánunk – irány a 100!

Anna aranyai, Liliána bronzai!

Az évad kerekesszékes utánpótlás (U23) világbajnokságát, a Földközi-tenger legforgalmasabb kikötővárosában, a törökországi Mersinben rendezték, ahonnan versenyzőink két arany- és két bronzéremmel tértek haza.

Boczkó Gábor: Félig tele a pohár

Egy arany-, egy ezüst és két bronzéremmel, további nyolc egyéni helyezéssel (5-8. helyek) zárult Antonyban az Európa-bajnokság, ezzel a magyar válogatott az éremtáblázat harmadik helyén végzett, gratulálunk!

ÉLŐ EREDMÉNYEK

KÖZELGŐ ESEMÉNYEK