Keszthelyi Zsombor és Muhari Eszter nyerte a párbajtőr Mk-t

okt 21, 2023 | Hírek, Kiemelt hírek

A teljes magyar élmezőny ott volt a szezonnyitó, szolnoki párbajtőr Mk-fordulón. A férfiaknál Keszthelyi Zsombor a világbajnok Koch Mátét legyőzve nyert, a nőknél Muhari Eszter lett az aranyérmes.

Ilyen is ritkán fordul elő férfi párbajtőrben. A férfiak első, 2023/24-es válogatóján, a szolnoki Magyarkupa-fordulóban gyakorlatilag totálisan érvényesült a papírforma. Válogatottjaink kivétel nélkül eljutottak a legjobb nyolcig, egymással szemben kiélezett szoros meccset vívtak, kiemelkedett talán a milánói vb negyeddöntőjének első “visszavágója”. Koch Máté ismét legyőzte Siklósi Gergelyt, akinek így a bronz jutott, Európa-bajnok csapattársa, Nagy Dávid társaságában. Hogy azért slusszpoén is jusson a végére, arról a “fiatal”, a vb-tartalék, 2022 junior egyéni Európa- és világbajnoka, Keszthelyi Zsombor gondoskodott. Aki Nagy Dávid után a döntőben Koch Mátét is legyőzte 15:12-re, jelezve, hogy a fiatal világbajnok sincs idehaza biztonságban a még fiatalabbaktól…

A női döntő Szolnokon, a B. Nagy Pál vívócsarnokban.

A női versenyben a gyógyuló Kun Anna távollétében a világranglistán második legjobb magyar, az amerikai egyeteméről ezúttal is hazautazó Muhari Eszter nyerte az aranyérmet, a döntőben a korábbi országos bajnok Dékány Kingát győzte le, míg a két bronzérmet Kardos Edina, és a tavasszal kadet világbajnok Nagy Blanka szerezte meg.

Eredmények. Férfi párbajtőr egyéni Magyarkupa, Szolnok, B. Nagy Pál Vívócsarnok, 92 induló. Végeredmény: 1. Keszthelyi Zsombor (Honvéd, edző: Dancsházy-Nagy Tamás), 2. Koch Máté (Vasas), 3. Nagy Dávid (Vasas) és Siklósi Gergely (Honvéd), 5. Andrásfi Tibor (BVSC), 6. Bányai Zsombor (Vasas), 7. Jozef Mahringer (Tatabánya), 8. Fenyvesi Csaba (Vasas). A döntőben: Keszthelyi-Koch 15:12.

Női párbajtőr egyéni Magyarkupa, Szolnok, B. Nagy Pál Vívócsarnok, 77 induló. Végeredmény: 1. Muhari Eszter (Tatabánya, edző: László István), 2. Dékány Kinga (BVSC), 3. Kardos Edina (MTK) és Nagy Blanka (Debrecen), 5. Wimmer Dorina (MTK), 6. Salamon Réka (Tatabánya), 7. Gnám Tamara (Tatabánya), 8. Kelly Boone (holland). A döntőben: Muhari-Dékány 15:10.

Sztárok a páston

Kapcsolódó hírek

Elhunyt Takács Antal 

Életének 82. évében, súlyos betegség után elhunyt Takács Antal, a nyolcvanas évek egyik legkiválóbb tőr és párbajtőredzője, aki később három évtizedet dolgozott Németországban, majd utolsó éveit is munkával, az UTE öttusa-szakosztályában töltötte.

95 éves Bárány Árpád!

95. születésnapját ünnepli június 24-én Bárány Árpád, a magyar vívás legidősebb élő olimpiai bajnoka. Olimpiai és világbajnok párbajtőrözőnknek nagyon boldog születésnapot kívánunk – irány a 100!

Anna aranyai, Liliána bronzai!

Az évad kerekesszékes utánpótlás (U23) világbajnokságát, a Földközi-tenger legforgalmasabb kikötővárosában, a törökországi Mersinben rendezték, ahonnan versenyzőink két arany- és két bronzéremmel tértek haza.

Boczkó Gábor: Félig tele a pohár

Egy arany-, egy ezüst és két bronzéremmel, további nyolc egyéni helyezéssel (5-8. helyek) zárult Antonyban az Európa-bajnokság, ezzel a magyar válogatott az éremtáblázat harmadik helyén végzett, gratulálunk!

Ezüst a végére, szép volt, lányok!

Nagyszerű ezüstéremmel ért véget a franciaországi Európa-bajnokság. A Borsody Emma, Büki Lili, Muhari Eszter, Nagy Blanka összeállítású női párbajtőrcsapat az oroszokat és az olaszokat legyőzve végzett a második helyen, a férfi tőrözők ötödikek lettek!

Élő eredmények

Közelgő események