Budapesten, a TF csarnokában debütált két évvel ezelőtt az U14 Európai fesztivál. Szó volt arról is, hogy hivatalos Európa-bajnokságra keresztelik a legfiatalabbak versenyét, de végül ez nem történt meg. A versenysorozat ennek ellenére folytatódott, és egyre szélesebb kereteket ölt.

Papp Medárd, Diera Ferenc és Király Bence.
A harmadik állomást az észek-olaszországi Cividale del Friuliban rendezik pénteken és szombaton. Valamennyi fegyvernemben ott lesznek a magyar fiatalok, és reméljük, a „nagyokhoz” hasonlóan ők sem térnek majd haza üres kézzel. Hajrá, magyar fiatalok! Kardban Király Bence, párbajtőrben Diera Ferenc, tőrben Papp Medárd vezeti a válogatottat.
A Cividale del Friuli U14 Európai fesztiválon (június 26-27.) szereplő magyar csapat. Férfiak. Kard: Decsi Hunor (KVSE), Pethő Roland (Metropolis), Dancsok Levente (KVSE), Erős Ágost (KVSE), Poór Botond (KVSE), Nagy Zénó (Vasas). Párbajtőr: Kardos Gergely (MTK), Dékány Máté (Szolnok), Zoboki Nándor (Honvéd), Tasnádi Levente (Honvéd), Piller Kristóf (Tapolca), Balogh Lóránt (DEAC). Tőr: Kosztolányi Lóránd (Szigetszentmiklós), Göczöl Péter (Törekvés), Papp Hunor (Szombathely), Kertész Gergely (Halásztelek), Varga Vilmos (Csomorkány), Cserényi Tamás (Törekvés).
Nők. Kard: Pásztor Emma (Metropolis), Szepesi Hanga (KVSE), Kun Bora (KVSE), Lenner Korina (Metropolis), Erős Abigél (KVSE), Mátyus Mira (KVSE). Párbajtőr: Szabó Luca (Vasas), Cserháti Emese (Veresegyháza), Mózes Liza (Vasas), Pluhár Lizett (Honvéd). Tőr: Radics Anna (Honvéd), Goóg Lili (Ludovika), Presinszki Sára (Ludovika), Wéber Rodé (Ludovika), Paróczay Csepke (Törekvés), Zsombor-Szatmáry Zselyke (Szombathely).

