Helyszín: Budapest, Magyar Sport Háza
Időpont: 2015 09. 11. 16 óra
Jelen voltak:
A bírák bizottsága tagjai: Gergácz László, Hidasi József és Plásztán Attila
Mészáros József a nemzetközi ügyek előadója
A megjelent versenybírók: 72 fő
A Bírák Bizottsága vezetője köszöntötte a megjelenteket a Versenybírói Konferencián.
Ezt követően felkérte Mészáros József urat a nemzetközi ügyek előadóját hogy az egyes napirendi potban meghatározott témakörben tartsa meg beszámolóját:
a 2015 szeptemberétől érvénybe lépő Nemzetközi Szabályváltozásokból és a FIE vizsgára való kandidálás feltételeiről, módjáról folyamatáról
A kettes számú napirendi pontban Plásztán Attila a bizottség vezetője ismertette az MVSZ elnöksége által elfogadott Magyar Vívó Szövetség Versenyszabályzatában a bíráskodásra vonatkozó alapelveket, iránymutatásokat és a 2015-2016–os versenyévadtól bekövetkező változásokat
A hármas napirendi pontban Gergácz László a kard fegyvernemi bírák vezetője a kard versenybíráskodásról és a bíráskodás általános alapelveiről tartott előadást.
A négyes napirendi pontban
Két FIE versenybírónk Kósa Miklós és Serra György tartott beszámolót a nemzetközi bíráskodás tapasztalatairól, a világversenyeken tapasztalt elvárásokról az ott elfogadott és elvárt illetve megkövetelt normákról.
Zárásként kérdések feltevésére volt lehetőség amit a Bírák Bizottsága tagjai és Mészáros József a nemzetközi ügyek Tanácsadója válaszoltak meg.
Ezt követően a bizottság vezetője megköszönte a részvételt és bezárta a konferenciát.
2015 09. 11.
Plásztán Attila
Bírák Bizottság vezetője
Sk.