A Magyar Vívó Szövetség kedd délutáni elnökségi ülésén kijelölték a tibliszi Európa-bajnokságon (június 12-17.) részt vevő magyar válogatottat. Emellett döntöttek az egyesületi műhelytámogatásokról és az iskolai vívás támogatásáról is. A magyar válogatott a tavalyi esztendőhöz képest hat újoncot avat.
Nem egészen két hét múlva kezdődik a riói olimpia utáni első felnőtt világverseny, a tbiliszi Európa-bajnokság, melyet megelőz az európai szövetség tisztújító kongresszusa. A magyar válogatott természetesen részben átalakult – a tavalyi Eb-hez képest hét helyen történt változás, és a felnőtt válogatott hat újoncot avat. Legtöbb válogatott versenyzőt a Honvéd adja hét fővel. A legidősebb versenyző Mohamed Aida (41 éves), a legfiatalabb pedig Pusztai Liza (16 éves).
A tibliszi Európa-bajnokságon részt vevő magyar válogatott. Férfi tőr: Dósa Dániel (Törekvés), Mátyás Bálint (Törekvés), Németh András (Honvéd), Hári Máté (FTC). Női tőr: Kreiss Fanni (UTE), Mohamed Aida (UTE), Knapek Edina (Honvéd), Lupkovics Dóra (Honvéd). Férfi párbajtőr: Somfai Péter (Honvéd), Siklósi Gergely (Honvéd), Bányai Zsombor (Vasas), Rédli András (Honvéd). Női párbajtőr: Szász-Kovács Emese (Vasas), Mihály Kata (Debrecen), Kun Anna (Tata), Budai Dorina (Honvéd). Férfi kard: Szilágyi Áron (Vasas), Szatmári András (Vasas), Gémesi Csanád (Gödöllő), Decsi Tamás (KVSE). Női kard: Márton Anna (MTK), Katona Renáta (Vasas), Záhonyi Petra (Kárpáti), Pusztai Liza (BVSC).

